Največ škod prijavljenih na Dolenjskem, v osrednji Sloveniji in na Gorenjskem

Včerajšnja neurja z močnim vetrom so na nekaterih področjih Slovenije pustila vidne posledice. Pri Zavarovalnici Tilia imajo zaenkrat prijavljenih nekaj deset škodnih primerov, in sicer z različnih koncev Slovenije (največ z Dolenjske, osrednje Slovenije in Gorenjske). »V večini primerov gre za razkritja streh, ki so jih povzročili močni sunki vetra. O konkretnem številu prijavljenih škod in oceni škode pa je zaenkrat še prezgodaj govoriti,« so sporočili.

Njihovi zavarovanci lahko škodo prijavijo na običajni način preko predstavništev, neposredno pri svojem zastopniku ali prek spletnega portala e-Tilia. Ustrezne obrazce za prijavo lahko zavarovanci najdejo tudi na spletni strani zavarovalnice in jih pošljejo na zavarovalnico po (navadni ali elektronski) pošti. Na podlagi tako prispelih prijav bo cenilna služna poklicala zavarovance in se z njimi dogovorila za nadaljnje postopke. Strokovni sodelavci s področja premoženjskih škod so že na terenu in bodo v naslednjih dneh pospešeno ogledovali škode. »Odvisno od števila škod bomo po potrebi cenilne službe tudi okrepili (s prerazporeditvijo delavcev iz neprizadetih območij, z začasno spremembo pooblastil ali z zunanjimi sodelavci ipd),« so še zagotovili pri Zavarovalnici

Na terenu že potekajo prvi popisi škode

Zavarovalnica Triglav prav tako svojim zavarovancem sporoča, da lahko škodo prijavijo prek njihove spletne strani ali brezplačne številke, ki jo prav tako najdejo na strani. Škodo na vozilih pa lahko prijavijo tudi s pomočjo mobilne aplikacije, ki jo brezplačno namestijo preko Apple App Store in Google Play. Višino škode še ocenjujejo, na terenu pa že potekajo prvi popisi škode, so zapisali v sporočilu za javnost. Natančnejše ocene škode po včerajšnjem neurju bodo znane po ogledu terena v prihodnjih dneh, na katerem se že nahajajo okrepljene ekipe cenilcev Zavarovalnice Triglav. Kot še dodajajo, pa je o višini škode za zdaj še prezgodaj govoriti.

Preberite, kje je veter odkrival strehe in ruval drevesa

Mobilna cenilna enota, na kateri lahko zavarovanci opravijo prijavo in cenitev škode, v neposredni bližini doma

Oškodovanci se lahko za pomoč pri prijavi škode obrnejo tudi na svojega zavarovalnega zastopnika, na najbližje predstavništvo oz. zastopniško pisarno ali na sedež območne enote Zavarovalnice Triglav. Pri prijavi škode naj zavarovanci poškodovane stvari navedejo čim natančneje ter obvezno pripišejo tudi telefonsko številko in številko transakcijskega računa za nakazilo škode. V Zavarovalnici Triglav imajo pripravljeno tudi mobilno cenilno enoto (MCE), s katero se želijo približati strankam ob večjih elementarnih nesrečah oz. v primeru masovnih škodnih dogodkov. MCE je popolnoma samostojna enota, ki jo lahko postavijo že dan ali dva po ujmi v bližini prizadetega kraja. Po zaslugi posebne mobilne poslovalnice lahko zavarovanci opravijo prijavo in cenitev škode na vozilih v neposredni bližini doma, kjer so nastopile ekstremne vremenske razmere, kot sta npr. močno neurje ali toča. Stranka se za obisk mobilne cenilne enote dogovori s klicem na dežurni brezplačni telefonski številki, kjer dobi termin, rezerviran izključno zanjo.

Škodo je treba prijaviti takoj, ko je to mogoče

Tudi na Zavarovalnici Maribor, prve prijave škod, nastalih v včerajšnjem neurju, že sprejemajo, vendar večji del prijav še pričakujejo tekom današnjega in jutrišnjega dne. Tudi oni prvih ocen škode še ne morejo podati, zavarovancem pa svetujejo, naj, če je to mogoče, nastalo škodo fotografirajo in začnejo s sanacijo na objektih, da preprečijo nastanek nadaljnje škode. Škodo na premoženju je treba prijaviti takoj, ko je to mogoče, njihovi zavarovanci pa lahko to storijo prek telefona ali na njihovi spletni strani. Prijava škode je možna tudi na poslovnih enotah zavarovalnice po Sloveniji in na brezplačni telefonski številki, ki je na voljo 24 ur na dan. Oškodovanci lahko za pomoč pri prijavi škode pokličejo tudi svojega zastopnika, ki je sklenil zavarovanje.

Povprečne škode so v višini nekaj sto evrov

Prve okvirne številke o nastali škodi pa so nam podali pri zavarovalnici Generali. Kot je povedal Marko Kralj, so v tem času prejeli že približno 50 prijav, pričakujejo pa jih še približno dvakrat toliko. »Nekaj prijav škod je prišlo po elektronski pošti, precej tudi kličejo. 100 oziroma 200 škod bo zanesljivo, večinoma pa so manjšega obsega. Zaenkrat nimamo informacij, da bi bila prijavljena kakšna večja škoda, ampak do tega lahko pride tudi kasneje. Povprečne škode so v višini nekaj sto evrov, trenutno torej kaže da bo skupna ocenjena vrednost 100 oziroma 200.000 evrov, » je pojasnil Kralj in dodal, da tudi pri njih oškodovanci škodo lahko prijavijo preko telefona, zastopnikov in elektronskega naslova, ki je na voljo na njihovi spletni strani. »Zavarovanci si lahko natisnejo obrazce za prijavo škode, ki jih prav tako najdejo na njihovi spletni strani, ter jih pošljejo po pošti ali faksu,« še pove. Kako hitro se škoda začne reševati, je stvar dogovora in je odvisno od situacije, njihovi cenilci pa so na delu že od včeraj.