Stališča o posledicah referenduma, ki poteka, so sicer različna. Medtem ko Klasinc zagotavlja, da bo sklep o potrditvi naložbe Študentske organizacije Univerze (ŠOU) v Ljubljani v hotel obveljal, če zahtevani referendumski kvorum ne bo dosežen, pa predsednik Študentskega društva Iskra Klemen Knez meni, da bo ob neizpolnjenem kvorumu "naložba v hotel avtomatično padla".

Ne glede na rezultate referenduma pa vodstvo ŠOU v Ljubljani razmišlja o alternativnih predlogih študentov, da bi prostore na Kersnikovi namenili drugim dejavnostim (študentska stanovanja, študentski dom in podobno) in opustitvi ideje o hotelski dejavnosti.

Klasinc namreč pojasnjuje, da je padec koncesijskih prihodkov v letošnjem letu znašal več kot 35 odstotkov, zato iščejo možnosti, kako nadomestiti ta izpad. Prvotni predlog je bil ureditev hotelskih sob na Kersnikovi 4. Ker pa se v zadnjih mesecih spreminjajo tudi razmere na trgu, v ŠOU razmišljajo tudi v smeri ureditve sob za naše in tuje študente na isti lokaciji, je za STA dejal Klasinc. "To pa vse z enim in edinim ciljem: dobro upravljati s premoženjem študentov in le tem omogočiti dobre pogoje za študij," je dodal.

Udeležba je danes, na prvi dan referenduma nizka, kar gre deloma pripisati tudi počitnicam, saj večine študentov ni v Ljubljani. Glasovanje se bo sicer nadaljevalo tudi v sredo in četrtek na sedežu ŠOU v Ljubljani, kjer so na voljo tri volilne skrinjice.

Da bodo svoje poslovne prostore preselili s Kersnikove 4 na Vojkovo ulico 63, so v ŠOU v Ljubljani sicer napovedali konec aprila. Takrat so tudi pojasnili, da želijo na Kersnikovi vzpostaviti študentsko menzo in manjši hotel, s čimer pa se del študentov ne strinja, zato so zbrali podpise za razpis referenduma, s katerim želijo takšno naložbo preprečiti.