Vesel Valentinčičeva je pojasnila, da iz stranke in mestnega sveta ne bo izstopila, saj je bila v ljubljanski mestni svet izvoljena na listi DeSUS, hkrati pa namerava obljube volivcem 'izpeljati do konca'. Druga stvar pa je njena aktivnost v stranki oz. vprašanje, koliko je še bo. Kako bo v delovala v Ljubljani, se namreč še ni dokončno odločila, na ravni državne politike pa v DeSUS zagotovo ne namerava sodelovati, je poudarila.

Po dveh tednih so jo razrešili

Svet stranke DeSUS je namreč minuli teden s 35 glasovi za in 20 proti po komaj dveh tednih od imenovanja razrešil Vesel Valentinčičevo s funkcije predsednice sveta. Njeno razrešitev je predlagal izvršni odbor stranke, potem ko je predsednik stranke Karl Erjavec zagrozil z izstopom iz stranke, če je ne bi zamenjali. Erjavcu bi po napovedih sledili tudi vsi poslanci DeSUS.

Sodeč po izidu glasovanja v stranki sicer niso enotni, toda Erjavec poudarja, da na terenu uživa podporo ter da je DeSUS demokratična stranka. Kot je dejal, je bila namreč Vesel Valentinčičeva demokratično izvoljena in demokratično razrešena.

Pomanjkanje demokracije in avtokratsko vodenje stranke

Vesel Valentinčičeva pa izpostavlja, da je od takrat že dobila 'veliko odzivov članov stranke, ki se jim je zadeva zdela absolutno napačna, ki kritizirajo to, kar se je zgodilo, ter dejansko govorijo o avtokratskem vodenju oziroma pomanjkanju demokracije'.

Stranki v prihodnosti napoveduje 'dokaj težke čase', a ne le zaradi notranjih razkolov. Meni namreč, da je šlo tudi za 'levo-desno polarizacijo' stranke. Za Erjavčevo strujo, ki je v stranki prevladala, 'ne moremo reči, da so kakšni sredinski levičarji', je poudarila in dodala, da je tista 'bolj leva opcija v stranki trenutno bolj brez pravih predstavnikov'.

Za naslednika Vesel Valentinčičeve je svet DeSUS minuli teden potrdil Marjana Maleka iz podravskega pokrajinskega odbora, podpredsednik sveta stranke pa je postal Štefan Misja iz dolenjskega pokrajinskega odbora DeSUS.