Po podatkih Agencije RS za okolje (Arso) so ob 14. uri po 38 stopinj Celzija namerili v Črnomlju, na letališču v Cerkljah ob Krki, v Ljubljani in Novem mestu. Le stopinjo manj so zabeležili v Celju, 36 stopinj Celzija pa so pokazali termometri v Kočevju, na brniškem letališču, v Murski Soboti in Slovenj Gradcu.

Zelo vroče bo sicer predvidoma še do druge polovice prihodnjega tedna, ko naj bi temperature po nižinah ostale nad 35 stopinjami Celzija. Tudi toplotna obremenitev bo še naprej zelo velika. Predvsem na Primorskem je zaradi suše in visokih temperatur še vedno velika nevarnost požarov v naravi, opozarjajo na Arsu.

V Novi Gorici je opoldne koncentracija ozona presegla opozorilno vrednost. Glede na vremensko napoved je tako visoko koncentracijo ozona pričakovati še vse popoldne, zvečer pa bo koncentracija padla pod opozorilno vrednost. Tudi v naslednjih dneh pa vremenoslovci pričakujejo preseganje opozorilne vrednosti.

Koncentracije ozona, ki presegajo opozorilno vrednost, dražijo sluznico in dihala. Na Arsu zato priporočajo, da ljudje s kroničnimi boleznimi dihal in krvnega obtoka v tem času ostanejo v zaprtih prostorih, kjer je koncentracija ozona nižja. Tudi zdravim ljudem priporočajo, da se v času trajanja previsoke koncentracije izogibajo naporov.

Na ljubljanskem Univerzitetnem kliničnem centru (UKC) pa na račun povečanih temperatur danes ne beležijo izrazitega porasta obiskov, je za STA pojasnil Marjan Fortuna z internistične prve pomoči. Obisk je tako "praktično enak" kot prejšnje dni, kar po mnenju Fortune kaže na to, da so ljudje že dodobra osveščeni o škodljivosti ekstremno vročega vremena.