Z razpisom referenduma želi sindikat zaščititi interese davkoplačevalcev, ki jim ta zakon nalaga visoka bremena. V sporočilu za javnost poudarjajo željo po ohranitvi demokracije, socialne države in predvsem zaščito na tisoče delovnih mest, ki bi bila lahko z uvedbo zakona o slabi banki ogrožena.

Sindikat KNG Slovenije je od pogajanj odstopil potem, ko je ocenil, da popravki sprejetega zakona ne prinašajo konkretnih rešitev, predstavniki Ministrstva za finance pa niso pristali na spremembe koncepta zakona. Navajajo, da že pri snovanju Zakona o ukrepih RS za krepitev stabilnosti bank oblasti niso prisluhnile številnim opozorilom strokovne javnosti in socialnih partnerjev o neustrezni zaščiti delovnih mest. Ta je bil po mnenju mnogih sprejet prehitro in brez dialoga s socialnimi partnerji.

V sporočilu za javnost pozivajo vse, ki želijo preprečiti sprejetje zakona o slabi banki, da čim prej oddajo svoj podpis na katerikoli Upravni enoti ali Krajevnem uradu po vsej Sloveniji. Za konec pa KNG še pojasnjuje, kako konkretno je potrebno oddati svoj glas. Več si lahko preberete na njihovi spletni strani TUKAJ.

Tomaž Kumer, predsednik KNG Slovenije, vidi prihodnost Slovenije, v primeru, da se sprejemejo tovrstni zakoni kot je ta o slabi banki, precej črno. „Tovrstni zakoni bi v prihodnje lahko Slovenijo pahnili v svet konfliktov in afer. Novi zakon pomeni preveč političnega obračunavanja, prinaša preveč neznank in možnosti političnih obračunavanj.