Pisanje nemškega tednika je v Bruslju včeraj zavrnil sekretar na ministrstvu za finance Andrej Šircelj, ki je zatrdil, da prošnja za pomoč ni na dnevnem redu ne v Bruslju ne v Sloveniji. Šircelj je ob tem zatrdil, da so slovenske javne finance stabilne in da imamo načrt A in B, da bomo zagotovili likvidnost in da bo država poravnala vse svoje obveznosti.

EU-infotek na svoji spletni strani piše, da Slovenija brez milijarde evrov pomoči ne bo mogla zaščititi svojih bank in da naša država potrebuje funkcionalno vlado, od česar pa naj bi bila trenutno precej oddaljena. V članku avtorica Silke Wettach omenja tudi nedavne proteste na državni praznik in navaja, da sta dve stranki po objavi poročila protikorupcijske komisije že zapustili koalicijo, kmalu pa jo bo zapustila še tretja.

Omenjena avstrijska spletna stran piše, da strokovnjaki ocenjujejo, da bi Slovenija, ki sama tega denarja nima, potrebovala od tri do pet milijard evrov vredno posojilo, na podlagi katerega bi banke lahko normalno poslovale. Trenutno stanje v Sloveniji je v prispevku komentiral tudi avstrijski finančni analitik Gunter Deuber, ki pravi, da nobena država ne želi zaprositi za pomoč, če je le način, kako se temu izogniti.