Kot so danes pojasnili na ministrstvu, gre za urejanje mreže šol v Ljubljani, ki izvaja programe s področja ekonomije in zagotavljanja ustreznejših materialnih pogojev za izvajanje teh programov.

"Poleg tega je za Srednjo ekonomsko šolo Ljubljana že od leta 2008 znano, da je med potresno ogroženimi šolami, saj je bila pripravljena ekspertiza o izvedbi dodatnih preiskav talne plošče in je navedeno, da trdnost betona ne zadošča za nosilno konstrukcijo," so zapisali.

Stavba je po navedbah ministrstva energetsko zelo potratna in s slabimi sanitarnimi prostori. Zato so se odločili za postopno preselitev dejavnosti šole na Roško in tudi združitev omenjenih šol, saj dodatnih sredstev za sanacijo šole v teh časih ni mogoče zagotoviti.

Načrt za sanacijo je, kot so zapisali, sicer že pripravljen. Nerešeno pa je vprašanje etažnih razmerjih lastnika stanovanja v istem poslopju, brez soglasja katerega z deli ni mogoče začeti, so dodali.

Na ministrstvu sicer pojasnjujejo, da sta osnovna kriterija pri odločitvi o združevanju šol vedno vpisni trendi in demografska projekcija, nadalje pogledajo še opremljenost šol, lokacijo šole, zapisnike inšpekcijskih nadzorov v zvezi s potresno in drugo varnostjo šol, mrežo šol v celoti, na nivoju mesta, regije in države, prometne povezave in podobno.

O združitvi šol sta bili ravnateljici sicer po navedbah ministrstva obveščeni že avgusta letos, v naslednjih dneh pa je predviden še en sestanek z vodstvom šole.

Na vprašanje, ali je v Sloveniji še kakšna šola, kjer minister ravno tako ni oz. ne namerava podati soglasja k vpisu v prvi letnik, pa so na ministrstvu zagotovili, da je to trenutno edini tovrsten ukrep.