Kot so pojasnili na ministrstvu, bodo pogovore z vodstvi srednjih šol opravili še pred objavo javnega razpisa za vpis, pri čemer bodo razpis letos prvič objavili samo v elektronski obliki. Zaradi te novosti se je čas za usklajevanja nekoliko podaljšal, saj je objava po rokovniku predvidena za 22. januar in ni potrebno upoštevati časa za tisk.

Med šolami, ki jih novi ukrepi prizadevajo, je tudi Ekonomska šola Ljubljana. Njeno vodstvo še vedno upa na dogovor, po katerem bi vpis v prvi letnik v prihodnjem šolskem letu ohranili ter ostali samostojna in enovita šola.

Potem ko so na šoli izvedeli, da v prihodnjem letu ne bodo več vpisovali v prvi letnik in da jih želi ministrstvo združiti z ekonomsko srednjo šolo na Roški, se je ravnateljica šole Eva Kardelj Cvetko 31. decembra odzvala na vabilo in se sestala s Slavico Černoša, ki je nadomeščala v. d. generalnega direktorja direktorata za srednje in višje šolstvo ter izobraževanje odraslih na ministrstvu Jurija Šinka.

Kardelj Cvetkova in Černoševa sta sprejeli skupni predlog sklepa, ki pa ga morata odobriti še državna sekretarka Mojca Škrinjar in Šink. Po besedah ravnateljice sta se s Černoševo strinjali, da se Šinku in Škrinjarjevi predlaga, da se v prihodnjem šolskem letu na Ekonomski šoli Ljubljana ohrani vpis v prvi letnik, in sicer v tri letnike ekonomske gimnazije in tudi tri razrede ekonomskega tehnika.

Z ministrstva jim še niso odgovorili

Kot je danes pojasnila Kardelj Cvetkova, jim z ministrstva zaenkrat še niso odgovorili na predlog sklepa, ki sta ga sprejeli skupaj s Černoševo glede vpisa v prvi letnik. Po podatkih, ki jih je Kardelj Cvetkova dobila na ministrstvu, pa se čas za pogovore s šolami zaradi prehoda na elektronski razpis podaljšuje do 20. januarja.

Kardelj Cvetkova je pričakovala, da bo treba na odgovor ministrstva počakati še kakšen dan, saj se bo Šink šele v torek vrnil z dopusta.