Kot je povedala vodja projekta Lunin festival Nena Jankovič, bo glavna tema Luninega festival na deželi, ki bo potekal v sodelovanju s turističnim zavodom Škofja Loka ter občinama Škofja Loka in Gorenja vas, igra: vrnitev v pozabljene čase. »V tem duhu bomo skušali pričarati čas našega in otroštva naših prednikov. Oživeli bomo igro človek ne jezi se, ampak bomo igro poimenovali luna, ne jezi se. Igro bodo igrale cele družine in tekmovale druga proti drugi. Igrali se bomo tudi ali je kaj trden most?, rdeče češnje rada jem, gnilo jajce, med dvema ognjema, pikado in domine. Igrali bomo torej družabne igre, ki se igrajo za mizo, ampak jih prenesli v naravo. Igrali jih bomo v naravni velikosti, ne za mizo.«

Festivala se lahko udeležijo vsi otroci, ne glede na materialne razlike med njimi

Kot je poudarila Jankovičeva, družine v današnjem času nimajo več časa skupaj igrati družabne igre in to bi radi spremenili. »Namen festivala je, da se družine v naravi skupaj igrajo, ustvarjajo, pojejo, in plešejo,« je še pojasnila in hkrati izpostavila: »Rdeča nit festivala je tudi, da je brezplačen, torej da se ga lahko udeležijo vsi otroci iz vseh socialnih skupin in med njimi ni materialnih razlik.«

Za festival na deželi so se sicer odločili zato, ker želijo, da bi se njihovo dogajanje razširilo po vsej Sloveniji. Obstaja namreč tudi festival Luna na snegu, Luna gre na morje in pa osrednji dogodek, Lunin festival v ljubljanskem Tivoliju. Luna na deželi bo imela deset različnih prizorišč, poleg glavnega odra tudi tradicionalna mačje mesto in deželo Indijancev. Na glavnem odru bo med drugim nastopila tudi klovnesa Eva Škofič Maurer. »Koncept in vizualni vidik festivala sta tokrat čisto nova. Trudili se bomo, da festival na Gorenjskem zaživi in da postane tradicionalen,« je še povedala vodja projekta.