Oblikovalci, študentje, akademiki, poslovneži in drugi profili udeležencev bodo v duhu eksperimentiranja, inovativnosti, sodelovanja in prijateljske konkurence v 48 urah skušali razviti in prototipirati nove storitve, ki se bodo izoblikovale iz skupne teme. Po koncu vikenda bodo projekte objavili na spletu, kjer bodo dostopne ostalim »jammerjem« po svetu in širši javnosti. Dogodek bo potekal v prostorih podjetja Dlabs na Celovški cesti.

Omejeni s prostorom in mentorji, zato bo udeležencev največ 30

»Pričakujemo intenzivnih 48 ur s hitro prehrano, premalo spanja, energičnimi udeleženci, neobičajnimi problemi in osupljivimi rešitvami. Med delavnico se bomo spet povezali z lizbonskim service jamom - nazadanje smo jim dali vetra, letos pričakujemo podoben rezultat,” pravijo člani organizacijskega tima Service Jama v Ljubljani. Interes za udeležbo na dogodku so zaznali kmalu po objavi dogodka in spletne strani. Sicer pa so omejeni tako s prostorom kot z mentorji, zato bodo sprejeli največ 30 udeležencev v šestih skupinah.

Spletna stran globalnega Service Jama ponuja zanimivo razlago dogajanja. Dogodek primerja z improviziranim igranjem skupine glasbenikov. Potrebujemo skupen prostor, inštrumente in ljudi, ki znajo na njih igrati. Nekdo nakaže temo in kmalu se v toku improviziranja, debatiranja in možganskih neviht okoli nje pojavijo prve ideje. Ekipe skupaj zgradijo nekaj kaj nobeden od njih ne bi mogel zgraditi sam. Poudarek ni samo na končnem izdelku, temveč v dveh dneh udeleženci izboljšujejo svoja znanja, sposobnosti sodelovanja, spoznavajo nove ljudi in nenazadnje, preživijo produktiven vikend.

Pomembno je formiranje dobrih skupin

Ana Osredkar iz Gorenje Design Studia, pobudnica in organizatorica prvega Service Jama v Sloveniji, pravi, da se s soorganizatorji, Danijelom Kurinčičem in Mitjo Mavsarjem iz DLabs, ter Primožem Mahnetom in Luko Stepanom iz Gigodesigna, vsako novo interacijo trudijo izboljšati glede na ugotovitve prejšnjih. Izpostavlja eno, ključno ugotovitev in to je pomen skupinske dinamike. “Eden od glavnih pogojev za uspešen ‘jam’ je formiraje dobrih skupin, v katerih nihče ne prevlada,” pravi in dodaja, da vendar vsaka vsebuje ravno pravšnjo dozo medsebojne kreativne napetosti.

Na dogodek se lahko prijavite na njihovi spletni strani.