Kuntarič, ki je na čelo Soda ponovno prišel pred dvema mesecema, je še dejal, da se za neodvisnostjo marsikdo poskuša skriti. Če bo šlo kaj narobe, pa se bo gnojnica zlivala po vodstvu Soda, je dodal.

Kompromisi pri upravljanju premoženja

Na vprašanje, kolikokrat ga je v teh slabih dveh mesecih kak politik ali predstavnik kakšne druge interesne skupine poklical in želel, da naredi to ali ono, je odgovoril, da dostikrat. In medtem ko želi prodajo premoženja narediti čim bolj pregledno, pa je pri upravljanju premoženja, ki je neposredno povezano s kadrovanjem, primoran sklepati tudi kompromise.

Kuntarič se ne čudi, da poskušajo mali delničarji v družbah, ki so naprodaj, postrgati večino dobička. »To ni nenavadno, saj tudi mi pogosto ravnamo tako,« je dejal. Vendar pa je to po njegovih besedah smiselno narediti, preden se prodajni postopek začne.

Problem zaradi strategije

Ko kupci začnejo vrednotiti podjetja, pa se mu takšni posegi ne zdijo več primerni. Kot primer je navedel Helios, ki je tik pred prodajo. »Za zdaj kaže, da višje izplačilo dividend ne bo vplivalo na prodajo. Kaže, da so kupci to potezo pričakovali,« je dejal. Imena kupca ni želel razkriti.

Pri prodaji državnega premoženja pa Kuntarič ne razume, zakaj je nenadoma toliko besed in toliko nervoze okoli vprašanja strategije. Vse naložbe na pravkar potrjenem privatizacijskem seznamu razen NKBM so namreč že bile namenjene za prodajo in vse, kar je bilo doslej prodanega, je bilo prodano brez državne strategije. »Nenadoma pa je to problem,« je dejal.