Vprašanje poslanke SD Majde Potrata se je nanašalo demonstracije in protestne shode po državi. Spomnila je na zahteve ljudi in reakcije državnih institucij na proteste. Izjave s strani državnih institucij so letele na legitimnost in legalnost protestov, posamezniki pa so preusmerjali pozornost na izgrede, za katere so iskali politične motive, pravi poslanka. Janšo je vprašala, katere ukrepe po demonstracijah in protestih je vlada že sprejela in katere še načrtuje, zanimalo jo je tudi, kako odgovarja na zahteve protestnikov.

Janša odgovarja, da je zahteva po odstopu vlade legitimna pravica vsakega državljana, medtem ko je pravica do zamenjave vlade v rokah poslancev, pravica do zamenjave zakonodajne veje oblasti pa je v rokah ljudi. Kar pa se tiče socialnih zahtev protestnikov in njihovega nezadovoljstva, pa je po njegovih besedah razlogov zanj veliko. Kot pravi, je Slovenija od leta 2008 "v nekem šoku", saj je zmanjkalo denarja, kar "bomo slej kot prej morali razumeti".

Ponovil je, da vlada z ukrepi ne more izvajati politike varčevanja, ampak se trudi, da bi se čim manj zadolževali. Zahteve za izboljšanje socialnega položaja je tako mogoče realizirati le, če se bomo manj zadolževali, pravi Janša in dodaja, da kriza ne bo odpravljena čez noč.

Kar pa se tiče zahtev po pravni in pravični državi, pa te po njegovih besedah ne morejo biti bolj upravičene. Gre za strateški problem te družbe, na katerega so opozarjali že v opoziciji, je dejal premier, ki opozarja, da gre za problem, ki ga vlada sama ne more rešiti, ampak spremembe zahtevajo širšo podporo.

Poslanka SD je predsedniku vlade očitala, da njegov sleherni nastop v ljudeh vzbudi prepričanje, da niso slišani. Janša odgovarja, da o tem zelo dvomi. "Če pogledamo drugi krog predsedniških volitev, je večina slišala sporočilo," je dejal.

Poslanec Pozitivne Slovenije Gašpar Gašpar Mišič pa je v svojem vprašanju spomnil na zapise o zaposlovanju bližnjih sorodnikov vplivnih politikov SDS v državni upravi in podjetjih v večinski državni lasti, med drugim tudi Janševe hčerke v podjetju Plinovodi.

Janša je ponovil, da so zaposlitve v kabinetih za določen čas in vezane na zaupanje funkcionarjev. Sicer pa ima SDS več kot 30.000 članov in vsak je nekje zaposlen, pravi Janša, ki je poslanca vprašal, ali bi morali biti vsi člani SDS brezposelni. Zavrnil je očitke o nepotizmu pri zaposlitvi svoje hčerke ter pojasnil, da je bila odlična študentka, ki službe ni dobila čez noč, pač pa je imela pri iskanju službe težave zaradi svojega priimka. S prstom je pokazal na zaposlitve otrok nekdanjih predsednikov države in opozoril, da pri tem veljajo dvojna merila.