Hribar Milič je v nagovoru pred posvetom in okroglo mizo pod naslovom Reforma trga dela - kako naprej? v Ljubljani priznal, da je zbornica reformo podprla, vendar s "cmokom v grlu". Kot je pojasnil, so se v GZS zavedali, da Slovenija v času t.i. ljudskih vstaj potrebuje dokaz, da je sposobna minimalnega konsenza.

A spremembe delovne zakonodaje niso zadostne, je zatrdil. Ponovil je, da si delodajalci želijo večje notranje prožnosti, znižanja stroškov dela in drugih osnov, ki določajo položaj delodajalca v Sloveniji.

Spomnil je, da v Slovenji glede na raziskave nazadujemo po ustanavljanju podjetij in po tem, koliko ljudi pri nas razmišlja o novih poslih. Prav tako zato, ker smo predragi in prepočasni, ni tujih vlagateljev oz. prihajajo samo tisti, ki vidijo priložnosti v nakupu in izboljšanju obstoječih podjetjih, je dodal.

Poleg tega so po besedah Hribarja Miliča pogoji poslovanja vse slabši. Da bi povečali konkurenčnost, je treba čim prej pristopiti k novi reformi trga dela, je pozval. Ob tem je ocenil, da bi lahko spremembe delovne zakonodaje vključevala že strategija za izhod iz krize, ki jo je vlada napovedala za 9. maj.

Je pa Hribar Milič priznal, da bo treba spremembe uveljaviti tudi na drugih področjih. Sanirati bo treba celotno poslovno okolje, je menil.