Kot je pred vložitvijo podpisov za STA dejal Kubot, so močno zaskrbljeni nad stanjem v državi. To je po njegovih besedah kritično na vseh ravneh, ne samo na gospodarskem in ekonomskem področju.

V parlament tako danes prihajajo v upanju, da bodo vlada in poslanci z njimi sodelovali konstruktivno in odgovorno ter da bodo predloge vključili v nacionalni reformni program, je dejal Kubot.

V peticijo zahtevajo sprejem ustavnega zakona o lustraciji za vse osebe, ki so opravljale pomembno in odgovorno družbeno-politično delo vse od začetka osamosvojitve do danes ter za tiste funkcionarje, ki so povzročili politično, gospodarsko in moralno škodo državi in ljudstvu.

Zahtevajo tudi sprejetje ustavnega zakona o nezastaranju odgovornosti tistih, ki so sodelovali v privatizaciji ter omogočili nepošteno in krivično olastninjenje državnega in družbenega premoženja, ko so si pridobili premoženje na nepošten, krivičen in nezakonit način, ki je škodljiv za državo in ljudstvo.

Prav tako zahtevajo sprejem zakona o vrnitvi premoženja, pridobljenega na krivičen in nezakonit način. Ob tem zahtevajo tudi razveljavitev zakona o privatizaciji družbenega in državnega premoženja ter vseh postopkov, ki so bili izvedeni na podlagi tega zakona. Pridobljeno premoženje bi se tako vrnilo nazaj v last države, o njem pa bi se ponovno odločalo po pravilih novega zakona o privatizaciji družbenega in državnega premoženja.