Sindikat, ki sicer izvaja stavkovne aktivnosti od 10. januarja letos, se poleg skupnih pogajanj vlade in sindikatov javnega sektorja pogaja še ločeno z ministrom za notranje zadeve in javno upravo Gregorjem Virantom. Po četrtkovem sestanku so po besedah predsednika sindikata Radivoja Uroševiča prišli zelo daleč, zato bi v prihodnjih dneh lahko prišli tudi do sporazuma.

Ob tem sta tako Uroševič kot Virant izrazila željo, da državljani zaradi stavkovnih aktivnosti policistov ne bi imeli težav, a kljub temu je čez praznike pričakovati daljše kolone predvsem na mejnih prehodih s Hrvaško. Zaenkrat pa do večjih zastojev ne prihaja. Hkrati po besedah Uroševiča prihajajo informacije, da bodo kolegi na Hrvaškem prav tako pričeli s stavko, a meni, da bi to lahko bilo po 1. maju.

Napovedal je tudi, da bodo aktivnosti prilagajali glede na dinamiko in uspešnost pogajanj. Stavkajoče na kakšnem mejnem prehodu pa bo skušal prepričati, naj ne izvajajo stavke tako intenzivno, da ne bi res prihajalo do nezadovoljstva pri večjem številu prebivalstva.

Virant se bo sicer danes ločeno sestal še s predstavniki sindikata zdravnikov in zobozdravnikov Fides, ki je v četrtek skupaj s Sindikatom policistov Slovenije sporočil, da zahteva večjo avtonomijo pri pogajanjih, pošteno plačilo za pošteno opravljeno delo in zavedanje, da sta ustrezna zdravstvena in varnostna politika zelo pomembna koncepta posamezne države. V Sindikatu policistov Slovenije so v ponedeljek sklenili, da tudi oni začnejo s pripravami na izvedbo stavke, a več podrobnosti o tem za zdaj še ni znanih.