Dijaki in študenti so z baloni želeli opozoriti na beg možganov, ki se že dogaja in bo še večji, če ne bo urejeno brezplačno in kakovostno šolstvo. Veliko dijakov se je protesta udeležilo samoiniciativno, poudarili so, da so proti trenutni vladi, ker ta pomeni čisti razkroj slovenske družbe. ''Postalo je grozno, ukinjajo nam dijaške subvencije,'' je poudaril dijak iz Maribora, ki se mu je zdelo smiselno, da se demonstracij udeleži, ker lahko le posamezniki skupaj spreminjajo prihodnost in še vedno verjame, da na mladih svet stoij. Študentje so v znak nasprotovanju vladnim ukrepom po koncu govora predsednika Študentske organizacije Slovenije, Mitja Urbanca, v zrak spustili balone, ki so se sicer kmalu zatem zapletli med drevesa nad Kogresnim trgom, a je ravno to po njihovem mnenju ponazarjalo beg, ki bo v bližnji prihodnost otežen zaradi primanjkovanja sredstev. Eden izmed študentkov iz Zveze ŠKIS je poudaril:'' Danes smo se pridružili sindikatom, mislim, da bomo morali tudi sami kdaj na ulice.''

Tudi starejše in upokojence v prvi vrsti skrbi prihodnost mladih. Oče malega fantka, ki je prav tako spremljal demonstracije od daleč, je povedal, da je tu predvsem zaradi njega. ''Trenutno ne moremo doseči nič, ker smo hlapci in bomo raje zategnili še kakšno luknjico ali dve.'' Želi pa, da bi bila prihodnost njegovega otroka boljša, za kar pa so nujne, kot prvo opozorilo, tudi demonstracije.

Mama šestih otrok, ki jih je prav tako pripeljala zraven, je razočarana nad tem, da država ničesar več ne daje, ampak le jemle. V družini namreč dela samo mož in tako z minimalnimi dohodki komaj preživijo mesec. Vseeno verjame, da bo njenim otrokom uspelo: ''Če se bodo trudili in bodo pametni, bo že nekako. Bo pa zagoto težje, kot je bilo nekoč,'' je še dodala.

Največ očitkov je množica namenila trenutni vladi. Tadej Božič, profesor v glasbeni šoli je v sklopu SVIZ-a na protest prišel zato, ker verjame, da v državi še obstajajo strokovnjaki, ki bi državo lahko vodili, ampak enostavno nimajo interesa, da bi igrali igrice naših politikov. ''Če ima vlada vsaj še kanček spoštovanja do sebe, naj odstopi in prepusti možnost vodenja tistim, ki so bolj sposobni.''

Matjaž Hanžek je opozoril predvsem za to, da naj se ljudje zavedajo, da so demonstracije dobra stvar, a da naj ne ostane tako kot pri praznikih, ki trajajo samo en dan. ''Upam, da bodo ideje, ki so se danes tu zbrale, ljudje odnesli domov in da bodo na svojih področjih še preostale dni delali v skladu z njimi. Vesel se, da so se zbrali tudi mladi, a da bi se za življenjsko pomembne dolgoročne pravice morali boriti bolj aktivno. Ne le mladi, pač pa vsi, ki so se danes zbrali na Kongresnem trgu.