Čeprav je Javna agencija za zdravila in medicinske pripomočke (JAZMP) sprva vztrajala pri stališču, da odločbe o prepovedi prometa z zdravili, ki jo je izdala LL Grosistu, pritožba na pristojno ministrstvo ne zadrži, je zdaj priznala, da to ne drži. V odločbi namreč to ni bilo izrecno navedeno. Z agencije so nam včeraj zgolj potrdili to informacijo, nekoliko bolj zgovorni pa so bili v veledrogeriji. Kot so sporočili, so v četrtek pozno popoldne prejeli odgovor zastopnika JAZMP Odvetniške družbe Matoz, v katerem ta pojasnjuje, da »zaradi vložitve pritožbe zoper to odločbo prepoved opravljanja dejavnosti še ni začela učinkovati, zato lahko stranka zaradi navedenega za zdaj še izvaja vse aktivnosti«.

»Novo mnenje agencije je diametralno nasprotno z mnenjem, ki so ga navajali tako na svoji spletni strani, v elektronski pošti, ki so jo poslali vsem dobaviteljem LL Grosista, kakor tudi v vseh izjavah medijem v minulih dneh, s čimer je bila LL Grosistu poleg poslovne povzročena tudi velika nematerialna škoda na ugledu,« so ogorčeni v podjetju, kjer jim glede na novo dikcijo po vložitvi pritožbe 18. marca sploh ne bi bilo treba nehati poslovati. Kakšno škodo jim je to povzročilo, še ugotavljajo, na vprašanje, ali so kakšnega dobavitelja izgubili, pa odgovarjajo, da nekateri iz previdnosti očitno še vedno čakajo uradno obvestilo JAZMP. V agenciji medtem menijo, da v tem primeru niso naredili napake, »saj odločbe nismo razlagali, ampak smo samo navajali njeno vsebino«. To sicer ni povsem res, saj so na naša poizvedovanja pred dnevi izrecno zapisali, da »pritožba ne zadrži izvršitve, kar je v skladu z določbami šestega odstavka 104. člena zakona o zdravilih«, ob tem pa so navedli tudi predpisane globe za kršenje omenjenega člena.

Ministrstvo za zdravje, kamor je LL Grosist vložil zahtevo za odpravo odločbe po nadzorstveni pravici in pritožbo na omenjeno odločbo, ima po navedbah JAZMP dva meseca časa, da sprejme odločitev, a naj bi zadevo vzeli pod drobnogled prioritetno. Odločitev bo predvidoma znana že prihodnji teden.

Spomnimo, da so v LL Grosistu v odgovor na odločbo že kazensko ovadili direktorja JAZMP Mateja Breznika in farmacevtskega nadzornika na JAZMP Đorđa Dmitrašinovića ter direktorja Splošne bolnišnice Jesenice Igorja Horvata, ki je veletrgovca prijavil agenciji. Prijavo so poslali tudi upravni inšpekciji, saj so prepričani, da je omenjena agencija v identičnih pravnih situacijah, v katerih so se znašli različni subjekti, ravnala različno.