Komu ključi do financiranja slovenskega športa

Položaj predsednika Olimpijskega komiteja Slovenije, za katerega se potegujejo Bogdan Gabrovec, Zoran Janković in Andraž Vehovar, ne prinaša le športno-političnega prestiža, ampak velik vpliv na finančne pipice slovenskega športa: več kot štiri milijone evrov vreden proračun OKS, Fundacijo za šport in Športno loterijo.

Železnice - naša večna prioriteta

Ministrstvo za infrastrukturo je objavilo strategijo razvoja prometa v Sloveniji. Seznam želja ali realna pričakovanja? Glede na izkušnje bolj tisto prvo.

Celjski mesar spodrinil kraškega z Mercatorjevih polic

Slovenska mesnopredelovalna industrija je v zadnjih mesecih doživela dva huda udarca. Zaradi ruske prepovedi uvoza perutnine, govedine in svinjine iz EU je cena mesa na evropskem trgu strmo padla, obenem pa je hrvaški Pik Vrbovec slovenskim dobaviteljem že začel prevzemati del po slov z Mercatorjem.

Ko direktor Bernard Majhenič sklene pogodbo s samim seboj

Da bi se lahko izognili zakonu o javnem naročanju, so si na Pohorju izmislili nenavaden poslovni aranžma s 50-odstotnimi popusti pri prodaji smučarskih vozovnic. S pogodbo se je direktor Marproma znašel v očitnem konfliktu interesov.

Sparovo izgubljeno desetletje v Šiški

Lastniki sosednjih zemljišč so s svojimi pritožbami družbi Nepra za zdaj preprečili pridobitev gradbenega dovoljenja za gradnjo Sparovega nakupovalnega središča ob obvoznici v Šiški. Od prvih načrtov je minilo že deset let.

Ko pride denar, pridejo tudi "prijatelji"

Mnogo športnikov in športnic že med kariero, še posebno pa po njenem koncu, zaide v denarne težave ali celo bankrot. Eden glavnih razlogov je finančna nepismenost oziroma neustrezno upravljanje osebnih financ, o izkušnjah na tem področju pa so pripovedovali atlet Primož Kozmus, jadralec Vasilij Žbogar in triatlonka Mateja Šimic.