Po besedah Venigerja so tako preiskali 47,2 odstotka vseh kaznivih dejanj, pri čemer je zadovoljen zlasti s preiskanostjo najtežjih kaznivih dejanj, kot so umori in uboji, ki so preiskani skoraj 100-odstotno, ter posilstev.

Posebno pozornost je po besedah Venigerja policija posvetila pregonu gospodarskega kriminala in korupcije. Tako je delež gospodarske kriminalitete lani znašal 17,4 odstotka vseh kaznivih dejanj, kar je največ v zadnjih petih letih, lani pa so začeli tudi s popolnjevanjem enot za pregon gospodarskega kriminala in za to področje zaposlili 51 novih ljudi.

Na področju prometa se po besedah generalnega direktorja varnost počasi, a vztrajno izboljšuje, kljub temu pa je Slovenija po številu mrtvih še vedno slabša od evropskega povprečja. Zmanjšuje se tudi število kršitev predpisov o javnem redu.

V prihodnje namerava policije po besedah Venigerja svoje aktivnosti ciljno usmeriti v preprečevanje ropov in drznih tatvin na avtocestnem križu, preprečevanje tatvin vozil, ki se povečujejo, preprečevanju trgovine z drogami in preprečevanju nasilja na športnih prireditvah.

Po oceni Venigerja je Slovenija tudi po zaslugi policistov danes še vedno ena najvarnejših držav. Je pa opozoril, da policija deluje v zelo zaostrenih finančnih razmerah in da bo za svoje delovanje letos nujno potrebovala dodatnih 10 milijonov evrov, sicer se lahko "zgodi kolaps sistema". Trenutno imajo denarja za devet mesecev, torej do septembra, pogovorih o dodatnih sredstvih s pristojnimi organi pa potekajo, je povedal.