Eurojackpot je mednarodna igra na srečo, ki jo skupaj prireja 29 prirediteljev iz 14 držav. Prvo žrebanje je bilo marca lani, Loterija Slovenije pa pri igri sodeluje od samega začetka. Glavni dobitek jackpot so doslej izžrebali 13-krat: šestkrat v Nemčiji, dvakrat na Finskem, po enkrat pa na Danskem, Norveškem, v Italiji, na Hrvaškem in v Sloveniji.

Kje bo izžreban rekordni dobitek tokrat, bo znano v petek. Na Loteriji Slovenija pa so za Dnevnik Online pojasnili, da je zanimanje za omenjeno igro na srečo precej veliko. »Mislim, da takšnega števila igralcev še ni bilo,« nam je pojasnila svetovalka uprave za odnose z javnostmi mag. Mateja Slamnik. Zaradi vrtoglavih 47 milijonov evrov so se za vplačilo odločili tudi tisti, ki ponavadi ne igrajo iger na srečo, je dodala Slamnikova.

Na vprašanje, ali so se ljudje v času gospodarske in finančne krize pogosteje zatekali k vplačevanju Eurojackpota in Lota, nam je Mateja Slamnik odgovorila, da ne. Po njeni oceni je recesija vplivala tudi na loterijo. »V teoriji je nekoč veljalo, da se ljudje v času krize zatekajo k igranju lota, ampak danes to ne velja,« je pojasnila. »Sodeluje več igralcev, vendar se vrednost vplačil znižuje.«

Glede na nizko zaupanje v banke v času recesije, bi se dobitnik lahko odločil, da nagrado domov odnese v gotovini. Slamnikova nam je pojasnila, da se o tem mora zmagovalec pogovoriti z banko. »Dobitnik pride na naše prodajno mesto, kjer izplačujemo velike dobitke (nad 4000 evrov, op. a.). Od njegova dobitka odvedemo 15 odstotkov, ki jih prejme občina, v kateri oseba živi, nato pa mu izročimo ček,« je dodala. Kako bo nagrado odnesel domov, je potem odvisno od banke.

V navaden poslovni kovček, kjer se po filmih sodeč ponavadi skrivajo velike vsote denarja, bi dobitnik lahko spravil en ali dva milijona evrov. V primeru rekordnega dobitka bi mu v banki izplačilo v gotovini najbrž odsvetovali. Domov odnesti 23 kovčkov bi bilo pretežko, da ne dodamo še sumljivo. S prostorno športno torbo pa že preveč podobno ropu.