Presenetljivo dober rezultat bi dosegla SNS z nosilcem Zmagom Jelinčičem (9,7 odstotka), ki sicer ni napovedal, da se bo podal na evropske volitve. Na petem mestu bi bil Jelko Kacin z LDS (5,3 odstotka), DL Gregorja Viranta s 3,8 odstotka, ravno toliko DeSUS z Ivom Vajglom, pa Solidarnost z Jožetom Pirjevcem (3,4 odstotka), Združena levica z Luko Mescem (3,1 odstotka) in povsem na dnu PS z Melito Župevc kot domnevno nosilko liste (dva odstotka).

Anketarji so takšen vrstni red dobili na podlagi meritev dveh tednov, ki so jih izvajali 12. in 13. marca ter 18. in 19. marca. Skupni vzorec je bil 812, upoštevali pa so zgolj tiste, ki bi se zagotovo ali verjetno udeležili volitev, teh pa je bilo 481.

Glede na interval zaupanja pri listah SDS (med 16,1 in 23,1 odstotka) in NSi-SLS (med 13,5 in 20,1 odstotka) je iz rezultatov ankete mogoče ugotoviti, da med njima ni statistično značilnih razlik, zaradi česar bi lahko bil na vrhu tudi drugačen vrstni red.

Seštevek podpore posameznih list po političnih skupinah na evropski ravni pa pokaže, da ima konservativna stranka (EPP) v Sloveniji potencial štirih ali petih poslanskih mandatov (36,4 odstotka), liberalna lista (Alde) enega (12,4 odstotka), prav tako socialni demokrati (10,8 odstotka), enega pa je mogoče pripisati ostalim, še kažejo rezultati ankete, ki je objavljena v današnji izdaji Dela.