Nekateri bodo z dokončanjem pritličja skušali ustvariti vtis, da je ljubljanska urgenca dokončana

Dodaja, da je bilo javnosti, pa tudi svetu Univerzitetnega kliničnega centra (UKC) Ljubljana in zaposlenim predstavljeno drugače.

Kristan se boji, da bodo nekateri z dokončanjem pritličja skušali ustvariti vtis, da je ljubljanska urgenca dokončana. Teh 20 milijonov evrov zadošča za dokončno izdelavo in vgradnjo opreme novega dela pritličja urgence. V to ni vključena vsa nevgradna oprema, pisarniška oprema, računalniki in podobno, opozarja Kristan.

"Kolegi iz Internistične prve pomoči bodo dobili nove prostore, nekaj bo pridobila tudi Služba nujne medicinske pomoči, toda kirurška urgenca se ne bo spremenila niti za milimeter. Na najbolj obremenjenem delu urgence se ne bodo spreminjali prostori, ne bomo dobili nove potrebne opreme," v Isisu še opozarja Kristan.

Lažje poškodovani bodo čakali na širših hodnikih, a čakali bodo enako dolgo

"Travmatološkim bolnikom se bo nova urgenca leta 2015 pokazala zgolj v tem, da bodo lažje poškodovani čakali na širših hodnikih. A čakali bodo enako dolgo, pregledovalo jih bo enako število zdravnikov, težje bolnike bomo še vedno vozili na diagnostiko eno nadstropje višje, kar je za bolnika veliko tveganje," opisuje vodja travmatološke urgence v UKC Ljubljana.

Na svetu zavoda maja letos je pristojni za področje investicij na ministrstvu za zdravje Alojz Unetič pojasnil, da je za ljubljansko urgenco v letošnjem letu ostalo še 1,5 milijona evrov sredstev, za prihodnje leto pa bo na voljo med 15 in 20 milijonov evrov. S tem denarjem naj bi bilo možno zgraditi urgenco, je tedaj zatrdil.