Tudi po zadnji volilni napovedi agencije Ninamedia bo na nedeljskih državnozborskih volitvah zmagala Stranka Mira Cerarja (SMC). V primerjavi s prejšnjim tednom ji je sicer podpora za dve odstotni točki padla, a je še bolj (za 3,3 odstotne točke) padla njeni glavni tekmici, Janševi SDS. Tako bi SMC po tokratni volilni napovedi (ta temelji na seštevku odgovorov opredeljenih anketirancev in tistih, ki jim je stranka blizu) dobila dobrih 31 odstotkov glasov, SDS pa dobrih 23 odstotkov, kar bi po približnih izračunih Cerarjevi stranki prineslo 33, Janševi pa 25 poslanskih mest.

Na tretjem mestu ostaja DeSUS. Razlika med to stranko in Socialnimi demokrati, ki so na četrtem mestu, se je še povečala, saj je podpora Erjavčevi stranki v primerjavi s prejšnjim tednom za odstotno točko zrasla, Židanovi stranki pa za pol odstotne točke padla. Kar bi pomenilo, da bi DeSUS dobil štiri poslanske sedeže več kot Socialni demokrati (DeSUS 12, SD 8)

Tudi po tokratni volilni napovedi bi v parlament prišlo šest strank. Poleg omenjenih štirih še NSi, ki je v primerjavi z javnomnenjskim merjenjem pred tednom dni odstotno točko pridobila, in – za razliko od prejšnjega tedna, ko se je vstop v parlament napovedoval Bogovičevi ljudski stranki – Zavezništvo Alenke Bratušek. Stranki Ljudmile Novak bi pripadlo šest poslanskih mest, premierkini stranki pa štiri. Očitno se Bratuškovi obrestujejo ostri odzivi na napade visokih predstavnikov slovenske Katoliške cerkve na sodstvo oziroma na njihovo agitacijo za eno politično stranko (SDS). Se pa to cerkveno favoriziranje – sodeč po rezultatih tokratne javnomnenjske raziskave – Janševi stranki ne izplača oziroma prej koristi drugi stranki na desnici, NSi Ljudmile Novak.

Če se bo tokratna volilna napoved uresničila, pa bi lahko iz parlamenta izpadla pomladna stranka z najdaljšim stažem, SLS. Prav tako v državni zbor ne bi uspelo priti veliki zmagovalki zadnjih volitev, Jankovićevi Pozitivni Sloveniji.

Da se bodo zagotovo udeležili volitev, je odgovorilo 51,5 odstotka vprašanih (vseh anketirancev je bilo tisoč), še 19,3 odstotka pa jih je dejalo, da se bodo volitev verjetno udeležili. Glede na dopustniški čas je bolj verjetno, da volilna udeležba ne bo presegla deleža tistih, ki so odgovorili, da bodo zagotovo šli na volitve. Ob tem direktor Ninamedie Nikola Damjanić opozarja, da lahko počitniško obdobje tudi vpliva na natančnost volilne napovedi, saj je bila v času anketiranja na dopustu skoraj desetina prebivalstva, ki torej anketarjem ni bila dosegljiva, na volilno nedeljo pa bo verjetno odsotna neka druga desetina, ki je bila vključena v anketo.