Mesec se je nanašal na poročanje Mladine

Mesec je v vprašanju premierju izpostavil nedavno poročanje tednika Mladina, da je bila ustanovljena posebna delovna skupina za Dars, katere namen naj bi bil tudi priprava scenarija oddaje avtocestnega upravljavca v koncesijo. Mesca je zanimalo, ali to pomeni, da vlada prodaja Dars.

Cerar je zavrnil navedbe o privatizaciji Darsa in dejal, da bi bil, če bi bilo to res, tudi sam zaskrbljen. "Darsa nihče ne prodaja, za to ni nobene zakonite podlage, niti ni o tem razpravljala vlada," je zagotovil.

Pojasnil je, da je prejšnja vlada sicer res oblikovala posebno koordinacijsko skupino, ki se je neformalno lotila preučitve nadaljnjega razvoja Darsa. To je bilo po njegovem mnenju smiselno, saj tudi Dars potrebuje dolgoročno vizijo, med preučevanimi možnostmi pa je bil naveden tudi scenarij privatizacije. "Od tu dalje pa zadeva ni šla," je dejal v odgovoru na vprašanje poslanca.

Pomembnejši infrastrukturni objekti ne morejo biti predmet privatizacije

Vlada bo, kot je dejal, oblikovala strategijo upravljanja državnih naložb, proti koncu leta pa bi lahko na seji vlade že imeli njen okvirni osnutek. Ob tem pa je Cerar ponovil, da po njegovem mnenju pomembnejši infrastrukturni objekti ne morejo biti predmet privatizacije. "Velik del premoženja, s katerim razpolagamo preko Darsa, lahko štejemo kot temeljno infrastrukturo," je pojasnil.

Ob tem pa je dejal, da Dars sicer razpolaga z nekaterim nenavadnim razpoloženjem, saj je moral za širjenje in obnovo avtocest zgraditi marsikaj, tudi osnovno šolo, ki je sedaj v njegovi lasti. "Ugotoviti je treba, ali je to smiselno," je dejal. Ob tem pa je ponovil, da SDH za kakršnokoli razpolaganje s kapitalsko naložbo potrebuje soglasje DZ.