Ali bo Maver še naprej ostal pri edinem proizvajalcu ribjih konzerv v Sloveniji in katere funkcije bo opravljal, za zdaj ni znano, saj pogovori o tem še niso zaključeni. "Končna odločitev bo znana najkasneje v začetku prihodnjega leta," pravijo v družbi.

Že ob prevzemu pa so se novi lastniki spopadli z velikim problemom glede Delamarisove lokacije, saj najemna pogodba dovoljuje poslovanje na sedanji lokaciji le še do konca prihodnjega leta. Občina Izola jim je po Rebčevih besedah dala nespremenljive pogoje za gradnjo novega objekta v tamkajšnji obrtni coni, zato se lahko zgodi, da bodo proizvodnjo selili v Pivko. Kljub temu nov direktor zagotavlja, da nihče izmed 118 zaposlenih v Delamarisu ne bo izgubil službe.

Kot smo že poročali, se je Pivka, ki sodi v skupino Jata Emona, sredi novembra z družbo Amanita dogovorila o nakupu njenega deleža v Delamarisu. Prevzem je moral potrditi tudi urad za varstvo konkurence, ki pa je pred pred dnevi ugotovil, da je prevzem skladen s pravili konkurence.

Za prevzem proizvajalca ribjih konzerv je bilo v minulih letih predvsem zaradi njegovih zemljišč veliko zanimanja. Predlani ga je tako kupil Vegrad Hilde Tovšak, ki je želel na parcelah ob morju zgraditi hotelski kompleks in stanovanja. Zaradi tega je nepremičninski del oddvojil in ga kasneje preimenoval v Vedela nepremičnine, medtem ko je del družbe, ki se je ukvarjal s proizvodno ribjih konzerv, preselil na izolsko industrijsko cono. Proizvodnji del Delamarisa, torej Delamaris, d.o.o., je nato kupila Kranjska investicijska družba Jožeta Anderliča, ki pa jo je kasneje prodala podjetju OTC Invest. Slednje se je nato preimenovalo v družbo Amanita.

luki.nuredini@dnevnik.si