Poleg bankirjev so se nizko na lestvici uvrstili tudi davčni računovodje, ki državi škodijo z načrti, kako zmanjšati vsote denarja, namenjene vladi. Ravno nasprotno se dogaja z varuškami otrok in pa tistimi, ki reciklirajo odpadke. Njihovo delo državi namreč prinaša denar.

Fundacija je uporabila novo obliko ocenjevanja različnih zaposlitev, s katero so izračunali prispevek, ki ga različne službe prinesejo družbi, prvič pa so upoštevali tudi vpliv na skupnosti in okolje. Eilis Lawlor, predstavnica fundacije New Economics Foundation, pravi: "Stopnje plačila velikokrat ne odsevajo prave vrednosti, ki jo delavci ustvarijo. Kot družba potrebujemo strukturo plačila, ki nagrajuje tista dela, ki ustvarijo največ družbene koristi, namesto tistih, ki profit ustvarijo na račun družbe in okolja.“

Namen raziskave naj torej ne bi bilo izpostavljanje posameznikov na visokih položajih, ali pa namigovanje, naj ljudje na nizkih položajih (ki dobijo za svoje delo majhno plačilo) zaslužijo več. "Želimo poudariti, da je bistvo pravzaprav razmerje med tem, kar smo plačani in vrednostjo, ki ga naše delo naredi za družbo. Sedaj smo našli način, da lahko to izračunamo.“

Analizirali so šest različnih del in skušali določiti njihovo vrednost:

(Elitni) bankirji – vodilni bankirji za vsak evro, ki ga prejmejo za svoje delo, uničijo vrednost sedmih evrov

Socialni delavci – za vsak evro ustvarijo za 9,5 evrov koristi za družbo

Snažilke v bolnišnicah – za vsak evro ustvarijo deset evrov koristi za družbo

Vodilni oglaševalci – za vsak evro uničijo vrednost enajstih evrov

Davčni računovodje – za vsak prejet evro uničijo vrednost 47 evrov

Delavci , ki reciklirajo odpadke – za vsak evro ustvarijo 12 evrov koristi za družbo