28. maj 1999 - Boško Šrot, tedaj še vodja pravno-kadrovske službe v Pivovarni Laško, postane njen nadzornik kot predstavnik zaposlenih. Leto dni pozneje ga pivovarna znova imenuje še v nadzorni svet Radenske.

12. julij 2001 - Pivovarna Laško kupi četrtino delnic Pivovarne Union. Začne se pivovarska vojna, v katero se nekaj mesecev pozneje vključi Interbrew, ki jo na strani Laščanov vodi prav Šrot s pomočjo odvetnikov Stojana Zdolška in Mira Senice.

15. julij 2003 - Urad za varstvo konkurence (UVK), ki ga vodi Andrej Plahutnik, odloči, da lahko Pivovarna Laško ostane skoraj 48-odstotna lastnica Uniona.

11. december 2004 - Pivovarna Laško postane večinska lastnica Pivovarne Union.

9. maj 2005 - UVK dovoli lastniško koncentracijo obeh pivovarn, čeprav iz povzetka relevantnih dejstev, ki so ga spisali na uradu, ni razvidnih dokazov, da združeni pivovarni prevladujočega položaja ne bosta zlorabili v škodo potrošnikov.

12. avgust 2005 - Sestanek pri predsedniku vlade Janezu Janši, na kateri se ta s Šrotom in Igorjem Bavčarjem dogovori o prodaji Mercatorja in umiku pivovarne iz upravljanja Dela.

1. september 2005 - Pivovarna Laško po nakupu deleža od Soda postane skoraj 14-odstotna lastnica Mercatorja.

12. november 2005 - Šrot na položaju generalnega direktorja Pivovarne Laško nasledi Toneta Turnška.

12. april 2006 - Šrot javno zavrne namero srbskega holdinga Delta, ki želi kupiti Mercator. Deltin "napad" Šrot izkoristi za krepitev v lastništvu Mercatorja.

2. avgust 2006 - Boško Šrot in njegova žena Anica Aužner Šrot prek podjetja Atka-Prima za 16.000 evrov odkupita podjetje Kolonel, ki je nekaj dni pred tem objavila prevzem družbe Center Naložbe, poznejše največje lastnice Infond Holding in posledično pivovarne. Šrotovo lastništvo Kolonela skoraj dve leti pozneje razkrijemo v Dnevniku.

12. februar 2007 - Infond Holding in družbe Pivovarne Laško z nakupom delnic od Zvona Ena Holdinga presežejo četrtinski prag v Mercatorju, a nikoli ne objavijo prevzema družbe.

15. maj 2007 - Pivovarna Laško objavi prevzem Dela in iz družbe umakne državne nadzornike. Andrijana Starina Kosem, ki je Šrotu pomagala do državnega deleža v Mercatorju, odstopi kot državna sekretarka na ministrstvu za gospodarstvo.

20. november 2007 - Premier Janša v državnem zboru napove "okrepljen boj zoper tajkunsko-politične povezave" in pri tem omeni tudi Šrota.

12. december 2007 - Center Naložbe objavi prevzem Infond Holdinga.

15. december 2007 - UVK, ki ga po novem vodi Jani Soršak, Pivovarni Laško in povezanim družbam "zamrzne" glasovalne pravice v Mercatorju, ker niso priglasile koncentracije. Podoben postopek pozneje uvede še v Večeru.

1. februar 2008 - Infond Holding skupaj s še tremi družbami objavijo prevzem Pivovarne Laško. Ta je tudi uradno v Šrotovih rokah.

20. maj 2008 - Dolgoletni pravni zastopnik Pivovarne Laško Stojan Zdolšek po sporu z Andrijano Starina Kosem, ki jo podpre tudi Šrot, odstopi kot nadzornik Dela. Isti dan UVK uvede postopek zaradi Infondovega prevzema Pivovarne Laško.

23. maj 2008 - Agencija za trg vrednostnih papirjev (ATVP) na tožilstvo vloži kazensko ovadbo zoper Šrota zaradi suma zlorabe notranjih informacij pri konsolidaciji lastništva pivovarne. UVK naznani Šrota in Zdolška tožilstvu zaradi domnevnega ponarejanja listin.

1. junij 2008 - Šrot zavrne vabilo na sejo parlamentarnega odbora za gospodarstvo o problematiki koncentracije kapitala na podjetjih nabiralnikih. Pozneje v sporočilu za javnost svoje premoženje oceni na 24 milijonov evrov.

30. junij 2008 - Tik pred izbruhom finančne kriza ima skupina Pivovarna Laško za 424 milijonov evrov obveznosti.

4. november 2008 - Šrot zaradi "terorja države in UVK" napove prodajo Mercatorja.

28. januar 2009 - V Dnevniku poročamo, da kriminalisti preiskujejo domnevno sporne transakcije, povezane z lastninjenjem Pivovarne Laško, družb blizu pivovarne prek Luksemburga.

27. februar 2009 - Skupina Pivovarna Laško sporoči, da je leta 2008 ustvarila 9,4 milijona evrov čistega dobička, kar je za več kot 85 odstotkov manj kot leta 2007. Iz letnega poročila je razvidno, da povezane družbe skupini Pivovarna Laško dolgujejo za skoraj 84 milijonov evrov posojil.

9. april 2009 - NLB Infond Holdingu za 45 dni podaljša 130-milijonsko posojilo. Politični vihar odnese prvega moža banke Draška Veselinoviča. NLB pozneje posojila ne podaljša in začne prodajo zastavljenih delnic Mercatorja in pivovarne.

29. maj 2009 - Šrot prekliče skupščino Pivovarne Laško, na kateri zaradi sklepa UVK ne sme glasovati. Preostali delničarji na stopnicah Kulturnega centra Laško izvolijo dva nova nadzornika.

18. junij 2009 - Kriminalisti preiščejo sedeže Pivovarne Laško in povezanih družb.

17. julij 2009 - Šrotova Atka Prima odplača 2,5-milijonsko posojilo NLB. ATVP zaradi suma zlorabe trga finančnih instrumentov ovadi več vodilnih iz družb pivovarske skupine.

Več kazalcev poslovanja Skupine Pivovarna Laško si lahko ogledate na spletni strani Poslovnega Dnevnika pod ikono analize podjetij ali na tej povezavi.