Izmed 1381 Istrabenzovih upnikov je sodišče za člane upniškega odbora imenovalo tiste z najvišjim skupnim zneskom terjatev. Upniški odbor bodo tako sestavljali predstavniki bank upnic iz vrst Bawaga, Nove ljubljanske banke, Kärtner Sparkasse, Abanke Vipa, Hypo Alpe-Adria Bank, Unicredit Banke Slovenije, Volksbank, Gorenjske banke in Nove Kreditne banke Maribor.

Istrabenz mora v 15 dnevih po vročitvi sklepa poravnati predujem za stroške postopka prisilne poravnav v višini slabih 60.000 evrov. V nasprotnem primeru bo sodišče postopke prisilne poravnave ustavilo in začelo s stečajnim postopkom.

Iz poročila, ki ga je o načrtu finančnega prestrukturiranja Istrabenza sestavil pooblaščeni ocenjevalec družba KPMG, je razvidno, da znaša skupni dolg družbe trenutno 456,2 milijonov evrov. Skupno premoženje Istrabenza je ocenjeno med 555 in 583 milijoni evri. Istrabenz upnikom ponuja 100-odstotno poplačilo nezavarovanih terjatev in zagotavlja tudi 2,5-odstotno fiksno nominalno letno obrestno mero.

Pooblaščeni cenilec družba KPMG opozarja, da bo povračilo terjatev v prisilni poravnavi kljub vsemu nižje od 100 odstotkov. Kot razlog navajajo "diskontiranje bodočih denarnih tokov na dan 31. marca z višjo netvegano mero donosa (4,008 odstotka) kot je predlagana obrestna mera dolžnika (2,5 odstotka)".

Odstotek poplačil nezavarovanih terjatev upnikov bo v primeru prisilne poravnave po njihovi oceni znašal 96 odstotkov, v primeru stečaja pa bi znašal okrog 77 odstotkov. Stečajni postopek bi po oceni pooblaščenega cenilca trajal najmanj do leta 2014.

Istrabenz bo poplačilo upnikov zagotovil do leta 2014, in sicer z odprodajo premoženja in odložitvijo zapadlih obveznosti. Glede na načrt finačnega prestrukturiranja naj bi se odprodaja naložb začela prihodnje leto.

V letu 2010 naj bi Istrabenz prodal za 81 milijonov evrov naložb, v letu 2011 za 40 milijonov evrov, v letu 2012, ko naj bi Istrabenz prvič posloval s pozitivnim kapitalom, pa za 131 milijonov evrov naložb. V letu 2013 je predvideno le plačilo obresti, v letu 2014 pa naj bi Istrabenz končno odprodal še za 222 milijonov evrov premoženja.

Takrat naj bi skupni kapital družbe znašal približno 61 milijonov evrov, premoženje družbe pa naj bi preseglo njene obveznosti. Glede na projekcije poslovanja naj bi bil holding po letu 2016, ko bo zaključen postopek prisilne poravnave, finančno vzdržen, posloval bo v nižjem obsegu sredstev in brez dolga.