V intervjuju za STA je Arnold med drugim poudaril, da bo njihova banka v prvih dveh letih v Sloveniji rasla organsko, kasneje pa morda sledijo prevzemi. Glede trenutne krize pa meni, da Sloveniji ne gre tako slabo, le vlada bi moral biti jasnejša.

V Sloveniji je preveč bank

Slovensko bančno okolje je sicer konkurenčno, je pa veliko bank, še posebej tistih v državni lasti, v težavah, ugotavlja Arnold. Slednjega pa ne vidi kot težavo, temveč kot priložnost. »Ustvarjamo dobiček, med tem ko ga marsikatera druga banka ne, tako da imamo na tem področju prednost.« V Sloveniji je preveč bank, meni in dodaja, da nas dolgoročno vsekakor čaka konsolidacija.

Javnost ne ve resničnih dejstev

»Praznina med prejšnjo in trenutno vlado, skupaj s krizo na Cipru, je povzročila precejšen kaos v Sloveniji. Resnična dejstva o tem, kaj se dogaja tu, niso bila predstavljena javnosti,« Arnold kritizira obveščanje javnosti in predstavljanje dejstev s strani vlade. Dodaja, da bi morali prav slednja jasno predstaviti, ne pa da pustijo, da tuji mediji, ki se jim namenja veliko pozornosti, povsem zgrešeno primerjajo Slovenijo z drugimi državami. »Primerjajo vas s Ciprom in Španijo, kljub temu, da ni niti blizu tema državama - dolg znaša 54 odstotkov BDP, bančna kriza pa ni niti približno tako globoka kot na Cipru ali v Španiji,« pove. »Vlada mora delati na tem, da predstavi dejstva mednarodni skupnosti. Tisti, ki odločajo o investicijah v Sloveniji, ne sledijo dejstvom, ampak so prebrali le naslov na televizijski mreži CNN.«

Kar zadeva reševanje Slovenskega bančnega sektorja Arnold meni, da bo Slovenija morala vzpostaviti slabo banko, če želi rešiti gospodarsko krizo in omogočiti bančnem sektorju, da zadiha. »Država pa bo morala spremeniti tudi insolvenčno zakonodajo. To bo prvi korak, konsolidacija na bančnem trgu pa se bo zgodila na povsem naraven način.«