Model bo omogočal načrtovanje vstavitve elektrod in izračun porazdelitve električnega polja med elektroporacijo. Zdravnik bo tako na koncu postopka prejel natančen načrt zdravljenja, na osnovi katerega bo nato izvedel elektrokemoterapijo. Elektrokemoterapija je že v klinični rabi in je del redne zdravstvene prakse za zdravljenje kožnega melanoma v več kot 100 centrih v Evropi, med drugim tudi v Sloveniji.

Drugo mesto je osvojila poslovna ideja, ki jo je oblikovala podjetniška skupina pod vodstvom dr. Aleša Hribarja in prof. dr. Matjaža Mihelja. BiMeo je hkrati nova naprava in metoda vadbe namenjena pacientom pri rehabilitaciji po različnih boleznih in poškodbah, ki imajo za posledico prizadetost človekovega gibalnega sistema gornjih okončin. Podatki WHO kažejo, da je v svetovnem merilu vsako leto med 6 in 9 milijonov novih potencialnih uporabnikov sistema BiMeo. S trendom staranja prebivalstva pa se to število povečuje za 5 % do 10 % na letni ravni.

Na natečaju je tretje mesto zasedla skupina, ki jo sestavljajo dr. Ingrid Milošev, dr. Jernej Iskra, Barbara Kapun in Peter Rodič. Razvili so novo vrsto učinkovite protikorozijske zaščite površine kovine s prevlekami, ki barierno zaščitijo kovine v različnih korozivnih medijih. Izum je primeren predvsem za zaščito kovin, ki se uporabljajo v letalski in avtomobilski industriji, kažejo pa se številne možnosti uporabe v biomedicini, v proizvodnji elektronskih komponent oziroma njihovo zaščito ter izdelavo optičnih materialov.

V finale se je sicer uvrstilo sedem inovacij, večino je prispevala Fakulteta za elektrotehniko Univerze v Ljubljani.