Assange je želel s prošnjo razveljaviti razsodbo vrhovnega sodišča in ponovno odpreti pritožbeni postopek, ker naj bi odločitev večine bila utemeljena na podlagi, ki ni bila v razpravi pred vrhovnim sodiščem, zaradi česar Assange ni dobil priložnosti, da bi se o njej lahko izrekel.

Britansko vrhovno sodišče je Assangovo prošnjo, ki jo je vložil 12. junija, medtem že zavrnilo. Če primer ne bo romal še na evropsko sodišče, bi lahko 40-letni Avstralec na Švedsko prispel nekje med 28. junijem in 7. julijem. Kot namreč poroča francoska tiskovna agencija AFP, je vrhovno sodišče danes zapisalo, da lahko postopek izročitve steče šele čez 14 dni. Po preteku dvotedenskega roka imajo pristojni organi deset dni časa za samo izročitev.

Švedska sicer zahteva izročitev Assanga v zvezi z obtožbami dveh žensk o treh spolnih napadih in posilstvu, ki naj bi jih zagrešil v Stockholmu. Ob Velike Britanije zahtevajo, naj ga izroči Švedski, da bi Assanga tam lahko zaslišali v zvezi z omenjenimi obtožbani.

Assange švedske obtožbe ves čas ostro zavrača in trdi, da so bili spolni odnosi z obema sporazumni, z britanskim sodstvom pa bije pravno bitko že zadnjih 18 mesecev. Meni, da je izročitev Švedski politično vzpodbujena in povezana z objavami na WikiLeaksu, ki so bile najbolj odmevne prav v mesecih pred izdajo zapornega naloga. Boji se, da bi ga Švedska izročila ZDA, kjer bi lahko odgovarjal zaradi objave več deset tisoč ameriških diplomatskih depeš na spletni strani WikiLeaks.