Druga najbolj uspešna je bila skrajno islamska stranka salafistov Al Nur, ki je dobila 27 odstotkov glasov volivcev. Volilna udeležba je bila po poročanju nemške tiskovne agencije dpa 62-odstotna. Tretja faza volitev v spodnji dom egiptovskega parlamenta je potekala v provincah Kaliubija, Garbija in Dakalija v delti Nila, provinci Nova dolina, v gubernijah Minja in Kena, obmejni provinci Matru ter na severu in jugu Sinaja.

Sicer so po padcu režima avtoritarnega voditelja Hosnija Mubaraka Egipčani zastavili precej kompleksen volilni sistem, v katerem sta dve tretjini sedežev spodnjega doma novega parlamenta dodeljeni strankam glede na delež pridobljenih glasov, preostanek pa je rezerviran za individualne kandidate.

Ta mesec se bodo tako odvijali še drugi krogi tretje faze volitev tam, kjer nihče od individualnih kandidatov v prvem krogu ni dobil zadostne podpore. Od 29. januarja pa bodo stekle volitve za zgornji dom parlamenta, ki bodo potekale v dveh fazah.

Kot poroča francoska tiskovna agencija AFP, sta si Svoboda in pravičnost ter Al Nur v prvih dveh fazah volitev že zagotovili 65 odstotkov glasov volivcev. Dokončni uradni rezultati volitev bodo sicer razglašeni kasneje ta mesec. Ko bo novi parlament sestavljen, bo imenoval posebno komisijo, ki bo oblikovala novo egiptovsko ustavo. Ta naj bi stopila v veljavo, še preden bodo do junija izvedli predsedniške volitve.