Novice.Dnevnik.si Novice/Slovenija

Kresnice: Kresalova bo z novim spletnim portalom predstavila svojo resnico o bulmastifih, NPU-ju in drugih "lažeh"

Ljubljana - Notranja ministrica Katarina Kresal, na katero se je ob izbruhu afere Baričevič vsul plaz kritik, se je odločila, da bo „odgovorila na vse laži in povedala svojo resnico“. V ta namen je ustanovila svoj spletni portal Kresnice, na katerem odgovarja na trenutne aktualne dogodke.

Spletni portal Katarine Kresal. (Foto: katarinakresal.si)

 

Predsednica stranke LDS in ministrica za notranje zadeve Katarina Kresal na svojem spletnem portalu odgovarja na aktualne dogodke, ki so trenutno „na prepihu“. Slednji so oblikovani kot perilo, ki ga ministrica suši, s kljukicami pripetega na vrv.

„Nizkotno politikantstvo je iz primera Baričevič naredilo afero, pri kateri je puščico z vso silovitostjo usmerilo tudi vame. Kljub temu, da z ničemer nisem vpletena v ta primer, sem postala glavno orodje v rokah tistih, ki nimajo lastnih političnih vizij in obračunavajo z mano z vsemi sredstvi in prek vseh vzvodov. Senzacionalizem in nivo političnega diskurza je v zadnjih tednih dosegel eno najnižjih točk, ki ne prizadene zgolj dostojanstva mene in mojih najbližjih, temveč bo na dolgi rok vplival na celotno družbo, saj vodi v razgraditev etičnih meril, s tem pa tudi najbolj osnovnega spoštovanja do sočloveka,“ je razložila Kresalova.

„Posluževanje vseh mogočih vzvodov za ustvarjanje javnega mnenja nalaga tudi meni, da enostavno in učinkovito odgovorim na vse laži in povem svojo resnico. Na spletni strani www.katarinakresal.si so objavljena  dejstva o moji nevpletenosti v primer Baričevič, o najemu prostorov za Nacionalni preiskovalni urad, o nenajemu prostorov v Matejevi palači in odgovori na diskreditacije mene osebno. Vsebine bom sprotno dopolnjevala glede na morebitna nova namigovanja in laži, na vas pa je ali se boste o njihovi resničnosti želeli prepričati tudi z obiskom te strani,“ je še dodala Katarina Kresal.

Tanko Pahorja poziva k zamenjavi Kresalove

Vodja PS SDS Jože Tanko premiera Boruta Pahorja poziva k zamenjavi ministrice za notranje zadeve Katarine Kresal, saj se z vsakim dnem bolj razgalja tudi "neresničnost njenih izjav o njenih etičnih ravnanjih". Kresalova je, kot piše Tanko, močno vpeta v dve veliki aferi, in sicer o bulmastifih in o najemu prostorov za Nacionalni preiskovalni urad.

V zadevi o bulmastifih, ki so pokončali svojega lastnika Saša Baričeviča, je očitno, da je policija Kresalovo obvestila prej, preden je o tragični nesreči s sumi zlorab in kaznivih dejanj obvestila dežurnega preiskovalnega sodnika in dežurnega tožilca, v pozivu piše Tanko.

Preiskava po njegovih besedah ni potekala in ne poteka v skladu s standardi, saj policija prizorišča nesreče ni niti ustrezno zavarovala niti varovala, nanj so namreč nepooblaščeno vstopale celo politične osebe. Policija, kot piše, prav tako ni ustrezno obvestila dežurnih pravosodnih organov niti ni ustrezno zavarovala dokumentacije Baričevičeve klinike Barsos, najbrž pa tudi ni opravila preiskave na Baričevičevem domu in na kliniki Barsos, ni zaslišala očividcev in drugih prič, ni zaslišala pravnega zastopnika tragično umrlega Baričeviča, odvetnika Mira Senice.

Kot pojasnjuje Tanko, tudi pri najemu prostorov za Nacionalni preiskovalni urad (NPU) na Dimičevi ulici v Ljubljani ne verjamejo več, da je šlo "za kaj drugega kot za navadno klientelistično in koruptivno dejanje, ki ga je izpeljala ministrica". Po mnenju Tanka bi moral Pahor tudi v tem primeru odstraniti ministrico in zagotoviti neodvisno policijsko preiskavo najema prostorov za NPU, ki bodo po nepotrebnem močno obremenili državni proračun. Ob tem Tanko poudarja, da je ponudnik zasebnih prostorov poslovni partner Senice, ki je sicer partner Kresalove, čeprav je ministrica nekoč zatrdila, da nikoli ne bi vzela v najem stavbe, ki je last njenega prijatelja.

Prav tako se je po navedbah Tanka tudi v drugih primerih izkazalo, da ministrica v svojih nastopih ne govori resnice, svoja klientilistična, lobistična in tudi nezakonita dejanja pa je pripravljena pokriti z lažnimi navedbami in interpretacijami ter lažnimi obtožbami svojih nasprotnikov.

Kot piše Tanko, javnost in odgovorna slovenska politika od predsednika vlade pričakujeta, da v svoji ministrski ekipi ne bo ščitil ljudi, ki lažejo, zato Pahorja poziva, da Kresalovo razreši. "V primeru, da je ne boste razrešili, bomo to razumeli, da je laž postala temeljna paradigma vašega mandata," poudarja Tanko.

Za SDS preiskave in odstop ministra reševanje interpelirane Kresalove

Namesto preiskave in aretacij v garažni aferi sta tarča policije minister koalicijske in predsednik opozicijske stranke, so v odzivu na odstop ministra zapisali v SDS. Ponedeljkove aretacije so po njihovem mnenju "očitno pomešale sume dejanskih kaznivih dejanj s politično motivacijo interpelirane notranje ministrice Katarine Kresal".

"Medtem ko pri aretaciji poslanca SNS Srečka Prijatelja po dostopnih podatkih verjetno obstaja utemeljen sum storitve kaznivega dejanja, je ta utemeljenost očitno precej šepava pri nekaterih ostalih akterjih," so zapisali v največji opozicijski stranki SDS.

Po njihovem mnenju je težko verjeti že v naključno pridobljene podatke na podlagi prisluškovanj, kaj šele v naključje pri izbiri časa za policijsko akcijo. Javno dostopne informacije namreč po njihovem mnenju "govorijo tudi o zasegu računalniške opreme opozicijske parlamentarne stranke, kar ob policiji, politično podrejeni predsednici LDS, vzbuja močne sume v možnost zlorabe politično relevantnih podatkov, ki z dejanskim ali namišljenim predmetom preiskave nimajo nobene zveze".

"Kot kaže, v vladi Boruta Pahorja sedi ministrica, ki je za ohranitev svojega, z nedavnimi klientelističnimi aferami močno omajanega položaja, pripravljena storiti vse," ocenjujejo v SDS.

Prepričani so, da bi morala biti tako postopek vračanja bulmastifov kot najem prostorov za Nacionalni preiskovalni urad (NPU) predmet resne kriminalistične preiskave, "ki pa je ni videti nikjer".

Z današnjim "sicer zapoznelim odstopom" ministra Pogačnika je po ocenah SDS Kresalova delno dosegla svoj namen, saj predvidene razprave o bulmastifih ob obravnavi interpelacije zoper njega ne bo.

"Je pa Kresalova pozabila, da zaradi tega njena vloga v aferi z bulmastifi ni nič manjša. Pa tudi javnost zaradi tega ne bo pozabila na njene politično-sorodstvene klientelistične povezave, ki so se pokazale ob aferi Baričevič ali aferi NPU," so zapisali. Vsa razprava o tem bo po njihovem mnenju sedaj strnjena ob interpelaciji zoper njo, "razen če ne bo prej sama odstopila".

Dodaj v: Twitter Pošlji

Prijavite napako v članku

Komentarji
Zadnje objavljeno
Najbolj brano
Najbolj gledano
Najbolj komentirano
Foto.Dnevnik.si

Dnevnik.si