Današnja glavna obravnava se je zaradi težav s prihodom Đalićeve na novogoriško sodišče začela z veliko zamudo. Oba osumljenca sta se strinjala s pričanjem pred sodnim senatom, ki ga vodi predsednik Goran Klavora, vendar je v današnjem popoldanskem delu pričal le Blagojević.

Povedal je popolnoma drugačno zgodbo in še enkrat zatrdil, da Menicalija nista ubila z Đalićevo. Menicalija naj bi po naključju spoznal v Trstu, ko je iskal priložnostno delo, slednji pa naj bi ga prosil, da odpelje njegov star mercedes v Bosno in Hercegovino (BiH) in ga tam poskuša prodati. Na dan, ko je Menicali izginil, naj bi se z njim srečal le v dopoldanskem času, popoldan pa naj bi mu avtomobil predal Menicalijev prijatelj Mario.

Zagovornika osumljenih Bruno Krivec in Stojan Zorn sta sodnemu senatu predlagala pridobitev nekaj dodatnih dokazov, prav tako pa naj bi sodišče neposredno zaslišalo sodnega izvedenca medicinske stroke, ki bi odgovoril na več vprašanj zagovornikov.

Na sodišču je prišlo tudi do manjšega incidenta, saj je pokojnikova hčerka verbalno napadla osumljeno Ljiljano Đalić.

Sojenje se bo z zagovorom Đalićeve nadaljevalo v petek.

Tržaškega podjetnika so svojci pogrešili 19. junija lani. Začela se je iskalna akcija, vendar ga kljub obsežnemu iskanju na italijanskem ozemlju niso našli. Ker je bil Tržačan nazadnje opažen na območju Slovenije, so iskanje razširili na celotno obmejno območje.

Kmalu po začetku iskalne akcije, ki se je začela 8. julija, so policisti posebne policijske enote iz Policijske uprave Nova Gorica in drugih policijskih uprav v bližini spomenika Cerje na Goriškem Krasu našli truplo moškega.

Intenzivna preiskava je razkrila, da so se italijanski državljan, 29-letni državljan BiH in njegova sopotnica, 28-letna državljanka BiH, pojavili na slovenskem ozemlju. Osumljena Zlatan Blagojević in Ljiljana Đalić sta nato z vozilom pogrešanega vstopila na ozemlje Hrvaške, kasneje pa preko mejnega prehoda Slavonski Brod v BiH.

Na podlagi zbranih podatkov je policija posumila, da je bil italijanski državljan umorjen, zato je steklo tudi sodelovanje s policisti iz BiH, posebej iz Republike Srbske, saj je policija sklepala, da sta osumljenca v njihovi državi, in kasneje še s črnogorskimi policisti. V Črni Gori je policija 11. julija lani osumljenca tudi prijela in ju oktobra lani predala slovenskim varnostnim organom na letališču v Podgorici.