Trije vprašani

Prvi je bil javno vprašan o članstvu v Opusu dei nekdanji guverner in trajno žareči bankir nikdar dokazanih velikih poslovnih (tudi pogajalskih ne) sposobnosti dr. France Arhar. Po članstvu ga je vprašala neke nedelje zvečer voditeljica TV-kluba na Pop TV Špela Šipek. Ker je dr. Arhar vedel, da se oddaja snema in ne teče v živo, se je zelo neprijetno odzval, češ da na takšna vprašanja ne bo odgovarjal. Potem se je zbral in le odgovoril, da ni član Opusa dei. Sicer pa je dr. Arhar večni kandidat. Ko je bil protikandidat dr. Janezu Drnovšku na predsedniških volitvah, je njegovo kandidaturo javno podprl šef slovenskega Opusa dei, dr. Franc Rode, tako da sta se skupaj razkazovala med vožnjo s kočijo po Dupleku, kamor ju je povabil dokaj neslavni Franc Kangler. Dr. Arhar je poleg tega že kandidiral za predsednika SLS, za župana Ljubljane, za predsednika uprave NLB in vedno izpadel. Sedaj se (s priporočili cerkvenih vrhov) sam ponuja, da bi prevzel vodenje začasne vlade. Res mogočna pogruntavščina!

Drugi je bil o članstvu v Opusu dei vprašan ekonom mariborske nadškofije Mirko Krašovec na zaslišanju pred parlamentarno komisijo, ki se je ukvarjala z njegovimi finančnimi mahinacijami, ki so pripeljale do strašnih dolgov. Vprašala ga je takratna poslanka Zaresa Cveta Zalokar Oražem. Opazno presenečen nad vprašanjem je razburjeno odgovoril, da ni član, ni pa se mogel zadržati, da spraševalki ne bi zabrusil, da on o Opusu dei ve toliko, kot se njej niti sanja ne! Trenutno je nekdanji finančni čarovnik cerkve v zakotni fari nekje na obronkih Pohorja.

Tretji, ki je bil javno vprašan o članstvu v Opusu dei, je »novokomponirani« predsednik Slovenskega panevropskega gibanja Laris Gaiser, mednarodno študirani geopolitik, ki se je s porschejem kabrioletom lepega dne pripeljal iz Italije kot mesija, ki bo Slovenijo očistil vsega hudega. Leta 2011 se je z mentorji lotil dobro zamišljenega in finančno podprtega načrta, kako vstopiti v slovensko politiko in se v najkrajšem času povzpeti na vrh. Seveda so bili najprej na vrsti mediji, v katere lahko PR-agencije za dober denar potisnejo kogarkoli. Gaiser se je prvič opazno pojavil 23. februarja 2011 v televizijskem tedniku v pogovoru o politiki, ki ga je presenetljivo vodil pesnik, boem in organizator akcije Košarko v vsako slovensko vas, Esad Babačić. Bolj kot Babačić je pomembno, da je v prispevku pred pogovorom z Gaiserjem v Tedniku nastopal dr. France Arhar, kar kaže na sijajno paketno sodelovanje. Dober mesec pozneje (31. marec 2011) sledi poglobljen pogovor ali preprost razgled po svetu v glasilu SDS Demokraciji. Konec februarja 2011 je Laris Gaiser tudi močno razočaran nad slovensko policijo, ki je ustavila njegov športni avto in ugotovila, da voznik živi v Sloveniji, vozi pa se z italijanskim vozniškim dovoljenjem! Zaračunali so mu 1200 evrov kazni. Potem sledi skok više (vmes se Laris pojavi nekajkrat v Odmevih, kadar je voditeljica dr. Rosvita Pesek!) v oddajo mag. Uroša Slaka Pogledi Slovenije (3. november 2011), kjer je bolj za okras in spregovori le nekaj besed, zato pa je toliko več besed razpredel domnevni ekonomski analitik Andraž Grahek.

Umik dr. Franceta Bučarja

Prav Grahka in Gaiserja si je 18. novembra 2011 za sogovornika v hotelu Slon v Ljubljani na predavanju O prihodnosti evra izbral dr. France Arhar, da ju je s svojo avtoriteto podučil, kako bo.

Je bil pa izredno vroč dan 19. maj 2012, ko je Laris Gaiser postal predsednik Slovenskega panevropskega gibanja in je bilo rečeno, da je zamenjal dr. Franceta Bučarja, ker je starosta slovenske politike menda zelo bolan. Zanimivo. Naslednji dan dopoldne se je v kavarni hotela Slon dr. France Bučar sproščeno in nič kaj bolehno pogovarjal s kraljem javnih anket Nikom Tošem. Se je pa izvedelo, da je dr. Bučar, ki je ustanovil in dal ton Slovenskemu panevropskemu gibanju, močno užaljen, ker so ga preprosto zamenjali. Verjetno ni šlo za kuhinjo, čeprav sta predsedniško imenovanje Gaiserja s prisotnostjo počastila tudi televizijska kuharja Luka in Valentina Novak. Je pa dr. France Bučar z vsem žarom pred kratkim nastopil kot govorec na shodu Društva slovenskih pisateljev v Cankarjevem domu, nekaj dni pozneje pa čil dočakal 90 let. Dva meseca po »sovražnem« prevzemu Slovenskega panevropskega gibanja Laris Gaiser zablesti v prilogi Ona (17. julij 2012) v pogovoru z novinarko Ano Turk, ki je dala svojemu prispevku naslov Ne, nisem član Opusa dei! V pogovoru se Gaiser na vse načine izvija (vsaj tako se je bralo napisano), ker noče povedati, kdo so bili ljudje, ki so ga tako varno prepeljali skozi življenje in mu omogočili vrhunsko izobrazbo, in kdo ga je programiral, da mu bo nekega dne vračal. Po objavljenem pogovoru v Oni mi pošlje prijateljski SMS: »Odgovoril sem ti v Oni!« O Opusu dei namreč.

Lani jeseni Laris na veliko presenečenje kandidira za poslanca na listi SLS v Domžalah. Zakaj v Domžalah, če je njegov rojstni kraj Ptuj? Zato ker mu je predvolilno kampanjo vodila agencija Domžalčanke Katarine Karlovšek, ki ima v oblasti tudi domžalski lokalni časopis. Predvidevanja so šla v smer – dobro plakatiranje in objave v lokalnem časopisu, pa bo izvoljen! Gre za nevšečno podrobnost. Katarina Karlovšek je namreč srčna dama celjskega župana Bojana Šrota, nekdanjega predsednika SLS. Ideja je bila – Laris poslanec, SLS v vladni koaliciji, Laris zunanji minister! Pa ni šlo! Potem se je prebudil speči agent SDS v SLS prebegli Franc Pukšič in predlagal Gaiserja za kandidata SLS na predsedniških volitvah. Pa spet ni šlo! Sledijo nizki udarci po Radovanu Žerjavu, ki najavi sestop, Franc Pukšič pa takoj predlaga Larisa Gaiserja za novega predsednika stranke SLS. Laris Gaiser naj bi po načrtu RKC (in Opusa dei), ki se iz Janševe SDS skuša preseliti v SLS, postal kot pred 2. svetovno vojno duhovnik dr. Anton Korošec, ki ga je kot predsednika SLS podpiralo dve tretjini Slovencev.

Bo pa predsednik stranke SLS Franc Bogovič s tremi otroki in ženo Bojano vred!