Če zapišemo, da sta med vplivnimi člani Bilderberga predsednik evropske komisije, Portugalec Jose Manuel Barroso, ki je bil avgusta ponovno izvoljen zaradi svoje poudarjene osebne lastnosti - poslušne vodljivosti, ter generalni sekretar sveta Evrope Javier Solana, potem se začnemo naglo bližati Sloveniji. Organizacija Bilderberg je bila ustanovljena leta 1954 v hotelu Bilderberg (od katerega so prevzeli svoje ime) v Oosterbeeku na Nizozemskem. Leta 1973 je bogati finančnik David Rockfeller (sam član Bilderberga) ustanovil Trilatelaro z namenom, kako uporabiti bogastvo v novem svetovnem redu globalizaciji. V Trilaterali naj bi se tudi kalili kandidati za vstop v Bilderberg. Že avgusta 2006 (pred tremi leti) je vodstvo Trilaterale javno oznanilo, da ima med svojimi člani vsaj enega predstavnika iz vsake evropske države.

Po enostavni politični logiki ugotavljamo naslednje. Ker je Barroso zanesljiv član Bilderberga, je bilo nesporno potrjeno, da morajo biti vsaj blizu Trilaterali tudi vsi evrokomisarji, med katere sodi tudi naš Janez Potočnik, ki se mu je ves čas očitalo, da je v sporu med Hrvaško in Slovenijo ždel ob strani. Njegovi politični zagovorniki pa so nas opozarjali, da Potočnik nad Slovenijo bedi z nam nedosegljivih višav. Lahko verjamemo, če sprejmemo sporočilo poznavalcev Bilderberga, da je iz njihovih vrst (zadevo so uredili najvišji predstavniki Amerike, ki so v odličnih stikih z Bilderbergom in Trilateralo) prišlo navodilo, da povsem pogajalsko kompromitirani Ivo Sanader odstopi, odnose med državama pa v duhu evropskih nadnacionalnih vrednot uredita in svetovljansko izpeljeta Jadranka Kosor in Borut Pahor. Kot sta to znala narediti pokojna dr. Janez Drnovšek in Ivica Račan.

Drnovšek odnesel skrivnosti

Ko je spomladi 1998 dr. Janez Drnovšek na zasebni obisk v Slovenijo povabil svojega odličnega prijatelja, takrat v funkciji generalnega sekretarja, Nata Javierja Solano (ključni mož Bilderberga), se je srečanje zgodilo, kot se spodobi za bodoče aristokratske gospodarje sveta. Na gradu Otočec ob Krki so ga ob spremljavi bakel in po grajsko oblečene služinčadi pripeljali k dr. Drnovšku in njun objem je bil značilno moško zaupen. Zaradi njunega prijateljstva in podobnih razmišljanj so bila mnoga tesno zaprta vrata odprta le dr. Janezu Drnovšku in vedelo se je, da so mu naklonjeni najbolj vplivni na svetu, kar je bilo izjemno koristno tudi za samo Slovenijo. V seriji nenavadnih dogodkov za malo državo pa se je julija 2003 zgodilo, da je bavarski predsednik Edmund Stoiber povabil dr. Janeza Drnovška v Bayreuth na vsakoletni Wagnerjev operni festival, ki je pravzaprav vsakoletno uradno srečanje mogočne stare in nove nemške aristokracije. Namen vabila je bil jasen šele na slavnostnem sprejemu po operni predstavi Večni mornar, ko so dr. Janeza Drnovška predstavili Angeli Merkel. To je bodoča nemška kanclerka! Tako pač delujejo v ozadju najbolj trdno stkane politične povezave in dr. Drnovšek je bil do sedaj edini slovenski politik, ki jih je razumel in bil mednje tudi sprejet. Saj mu drugače ne bi uspelo Slovenije tako varno odpeljati iz Jugoslavije ter pripeljati v EU in Nato.

(Več v tiskani izdaji Nedeljskega)