Na letošnji delavnici sodelujejo Julija Ginerozova Bugujeva, Nikolaj Mašukov in Maša Bersan Mašuk iz Moskve, Willem van Hest iz Amsterdama, Sifilis Andra`s in Istvan Balind iz Budimpešte. Brigitte Brand, Susane Neubauer in Nuša Dupalo Loss prihajajo iz Nemčije, Skip Grabner iz Avstrije, Josefa Medina iz Španije, Paolo Cervi Kervischer iz Italije, Adel Seyoun iz Iraka, Alina Anna Asberga iz Latvije.Častni gosti so Carmelo Zotti in Enzo E. Mari iz Italije, Luis Rapela iz Španije, Janez Zorko iz Francije ter Zvonimir Kamenar s Hrvaške.

Slovensko likovno umetnost zastopajo Jožef Muhovič, Črtomir Frelih, Terezija Bastelj, Tomaž Perko, Viktor Šest, Špela Trobec, Nataša Colja, David Ličen, Jože Kotar, Karmen Bajec ter stalni sodelavci Igor Pustovrh, Etko Tutta, Klementina Golija in Klavdij Tutta.

Sodelujoče avtorje so izbrali Luis Rapela, Armin Guerino, Milena Koren Božiček, Julia Snikkers, Istvan Balind in Anamarija Stibilj Šajn.

Figuralika je bila v zadnjih desetletjih porinjena na obrobje. Figuralne vsebine danes prevzemajo novi mediji, v tradicionalnih pa se zaradi formalne zahtevnosti redkeje pojavljajo. Kljub temu doma in v tujini delujejo avtorji, ki na visoki umetniški ravni gojijo to likovno vsebino. Lani se jih je na Sinjem vrhu predstavilo 34, ki so na svojstven in prepričljiv način spregovorili s figuro. Organizatorji zato želijo, da bi tudi letošnji "workshop" prinesel "čimveč svojstvenih pristopov in izraznih načinov tovrstne tematike in figuralne like predstavil v sodobni likovni eksistenci", je sporočila Stibilj-Šajnova.

Sinjevrškemu srečanju bodo, kot običajno, sledile razstave v pomembnih nacionalnih galerijah - v Velenju, Idriji, Sežani in Radovljici.