"Trenutno stvari ostajajo tako, kot so bile; trenutno je stanje tako, kot ga je načrtoval IBM, vsaj v Sloveniji. Prodajna mreža ostane, podpora strankam ostane. Za končno stranko smo želeli, da ta prehod ne predstavlja nobene spremembe v sistemu delovanja in njihovih dosedanjih kontaktov," je povedal generalni direktor Lenova Slovenija Aleš Simončič.

IBM in Lenovo sta namreč sklenila dolgoročno zavezništvo, ki Lenovu med drugim omogoča izkoristiti prednosti močne IBM-ove distribucijske in prodajne mreže po celem svetu. Lenovo Slovenija je s podpisom aneksov k pogodbam tako prevzel vse IBM-ove partnerje, ohranil prodajno mrežo in strankam zagotovil enako prodajno in servisno podporo.

Pač pa bo prehod proizvodnje osebnih računalnikov družbe IBM pod okrilje Lenova, tako Simončič, v prihodnosti med drugim prinesel večjo ponudbo različnih proizvodov ter večjo usmerjenost k inovacijam. Lenovo bo sicer skrbel tudi za čim večje zadovoljstvo strank in za to, da kakovost proizvodov in storitev ostane vsaj na dosedanji ravni.

"Smo manjše podjetje, smo lahko bolj prilagodljivi, hitreje lahko prevzemamo nove ideje, nove smernice, hkrati pa obdržimo vse, kar je bilo dobrega pri IBM," je povedal prvi mož Lenova Slovenija. Dodal je, da podjetje načrtuje rast na področjih, kjer danes še ne nastopa, zlasti na trgu končnih potrošnikov, in obdržati svoj delež na trgih, kjer je že prisotno (podjetja).

Na novinarski konferenci je sodeloval tudi generalni direktor Lenova za srednjo in vzhodno Evropo Johannes Guschlbauer, ki je predstavil delovanje Lenova po nakupu IBM-ove proizvodnje osebnih računalnikov na svetovni ravni. Lenovo Group, ki ima po nakupu IBM-ove proizvodnje osebnih računalnikov v svoji lasti blagovni znamki thinkcentre in thinkpad, je danes po Guschlbauerjevih pojasnilih mednarodno tehnološko podjetje s sedežem v New Yorku, zaposluje pa prek 19.000 ljudi.Lenovo je vodilno računalniško podjetje na Kitajskem, uvršča pa se tudi med vodilne proizvajalce osebnih računalnikov na svetovni ravni. Poleg namiznih in prenosnih računalnikov izdeluje med drugim še tiskalnike, digitalne kamere, predvajalnike mp3, mobilne telefone in strežnike. Nekaj od teh proizvodov bo v prihodnje, tako Simončič, na voljo tudi na slovenskem trgu.