Ob tem je Likovič poudaril, da bodo s tem uresničili vizijo Študentske organizacija Univerze (ŠOU) v Ljubljani izpred leta dni. "V ponedeljek odpiramo prvo študentsko menzo, ki bo študentom omogočala, da bodo lahko kosili že za 1,5 evra ob predložitvi bona, prvi mesec pa bodo jedli brez doplačila, samo na študentski bon," je na današnji novinarski konferenci poudaril Likovič.

Direktor ŠOU v Ljubljani Andrej Klasinc je povedal, da so na ŠOU lani, ko so se srečali z drastičnim upadom prihodkov iz koncesijskih dajatev, začeli pogovarjati, kako postaviti določene dejavnosti, ki bodo zajele čim večje število študentov. "To pomeni, da se ŠOU umika iz projektov, ki obsegajo manjše število študentov, in se strateško usmerja v dejavnosti, ki bodo lahko servisirale tudi 800 študentov in več," pojasnjuje Klasinc. Kot je dodal, celotna vrednost naložbe znaša 240.000 evrov.

Foto: Anže Malovrh / STA

Menza je po njegovih besedah narejena z dobrimi in pozitivnimi nameni. "Če nam bo uspelo servisirati od 500 do 800 študentov dnevno, smo naredili ogromno tudi v dobrobit same študentske organizacije," je prepričan Klasinc.

V imenu Zavoda Študentska menza pa je spregovoril direktor menze Toni Golob, ki je dejal, da je glavni namen zavoda kot najmlajšega v družini ŠOU, zagotavljanje ustrezne, kakovostne, raznolike in cenovno dostopne prehrane za študente.

Ponudba bo vsebovala raznolika in kakovostna kosila, pice iz polnozrnatega ali pšeničnega testa, testenine in rižote z bogato ponudbo omak, svežih solat, dnevnih juh, hladnih začetnih jedi, toplih predjedi, jedi z žara, ribjih jedi, odličnih sladic, toplih napitkov in še veliko drugih dobrot, je dejal direktor družbe Eko efekt Mitja Jazbec.

Novinarsko konferenco je sicer zmotil incident, ko je manjša skupina študentov, med njimi so bili člani opozicijskega Študentskega društva Iskra, prekinila govor Klasinca z vzkliki tajkuni. Med vpitjem so "najglasnejšega", ki se ni dal utišati, zaprosili, da zapusti prostor, hkrati pa je drug začel brati izjavo "sitih ŠOU", kot so se sami poimenovali. S seboj so prinesli tudi transparent, na katerem je pisalo Siti Šoua, lačni sprememb.

Foto: Anže Malovrh / STA

V izjavi so med drugim zapisali, da so siti slabih organizacij, kot je ŠOU, in vseh institucij, ki namesto, da bi delale v skupnem interesu, podlegajo oportunističnim posameznikom. So za ukinitev ŠOU v takšni obliki, zato da bodo lahko ustvarili organizacijo, ki bo "v interesu vseh študentov".

Skupina se ni dala odgnati in šele, ko je direktor zagrozil s policijo in prekinil novinarsko konferenco, so odšli.