Medtem ko gradbeni delavci družbe Hidrotehnik na Čopovi ulici polagajo tlak, se Ljubljančani in čete turistov mirno sprehajajo po tej tudi v času prenove izjemno obljudeni ljubljanski ulici. Čeprav je steza, kjer je dovoljena hoja mimoidočih, označena, pa to ne spremeni dejstva, da je Čopova ulica trenutno gradbišče in da ljudje po njem hodijo brez primerne zaščite. Na poti od Slovenske ceste do Prešernovega trga morajo mimoidoči vijugati med na paletah naloženimi tlaki in samokolnicami ter ob tem paziti, da se ne spotaknejo ob kakšno na tleh ležečo cev ali celo ob še nedokončan robnik.

Čeprav ni nujno, da se bo kdo poškodoval, je vseeno nenavadno, da sta občina in gradbeno podjetje Hidrotehnik pripravljena tvegati poškodbe. Na občinskem oddelku za gospodarske dejavnosti in promet ter na Javnem holdingu Ljubljana se skrbi o morebitnih poškodbah zdijo odveč, saj da je gradbišče jasno označeno. Dodali so še, da »če nekdo prestopi mejo in se zadržuje na območju, kjer se izvajajo dela, to počne na lastno odgovornost«.

A na delovnem inšpektoratu, ki je opravil pregled na Čopovi ulici, se z mestno občino ne strinjajo, da je gradbišče jasno označeno. Inšpektor je odkril pomanjkljivo zavarovanje gradbišča, saj je bilo to neustrezno zavarovano s signalno vrvico namesto z varovalno ograjo. Poleg tega je inšpektor ugotovil, da so na gradbišču manjkale zaščitne čelade, čeprav so bili blizu stroji in je obstajala možnost padca v globino. Hidrotehnik si je zaradi tega prislužil odločbo o odpravi nepravilnosti, a ker inšpektoratu ni poročal, ali je to storil, ga je inšpektor še oglobil. Tudi na gradbišču na Petkovškovem nabrežju, ki ga prenavlja družba KPL, je inšpektorat odkril nepravilnosti, zaradi katerih je izdal opozorilo družbi in koordinatorju gradbišča.

Na mestnem oddelku za gospodarske dejavnosti so pojasnili, da so prehodnost Čopove ulice in Petkovškovega nabrežja dovolili, zato da bi tamkajšnjim stanovalcem omogočili dostop do njihovih domov in da bi gostinski lokali lahko obratovali. Poleg tega tudi mimoidočim niso želeli preprečiti dostopa do drugih točk. Na delovnem inšpektoratu pa so poudarili, da uredba o zagotavljanju varnosti in zdravja pri delu na začasnih in premičnih gradbiščih določa, da gradbišča za nezaposlene ne smejo biti prehodna. »Lahko je urejen le dostop do raznih vhodov v zgradbe, ki pa morajo biti fizično ločeni in zavarovani od gradbišča,« so pojasnili na inšpektoratu za delo.