Na ministrstvu za pomorstvo so za francosko tiskovno agencijo AFP dejali, da lahko potrdijo, da so rešili 164 ljudi, ostali pa so pogrešani. Dodali so, da je bilo na trajektu 459 potnikov in članov posadke in ne 477, kot so sprva sporočili.

Uradno je sicer potrjeno, da so umrle štiri osebe, 13 pa je ranjenih.

Zmedene informacije povzročale težave

Pred tem je namestnik ministra za varnost in javno administracijo Lee Gyeong Og novinarjem v Seulu dejal, da so rešili 368 ljudi. Nato je pojasnil, da je do napake prišlo zaradi zmedenih informacij iz več različnih virov.

Na ladji je bilo 324 srednješolcev, ki so s 14 učitelji potovali na štiridnevni izlet na turistični otok Jeju, ter 29 članov posadke. Srednješolci so iz neke šole v Ansanu južno od prestolnice Seul, kjer so se po poročanju medijev že zbrali starši učencev, ki od odgovornih zahtevajo podatke o usodi svoji otrok.

Otok Jeju leži kakih sto kilometrov južno od Korejskega polotoka. Nesreča se je zgodila 20 kilometrov stran od otoka Byungpoong, ko so bile vremenske razmere dobre in je pihal šibak veter, so sporočili iz obalne straže. S trajekta so poslali klic na pomoč danes ob 9. uri po lokalnem času (ob 2. uri po srednjeevropskem).

Vzrok nesreče še ni znan

Na posnetkih je videti trajekt, ki je s kljunom v morju pod kotom 45 stopinj. Na nekaterih posnetkih pa je videti skoraj v celoti potopljen trajekt.

Vzrok nesreče še ni znan, mediji pa prenašajo izjave prič, da se jim je zdelo, da je trajekt udaril v morsko dno.

Na pomoč je priskočilo 18 helikopterjev in 34 ladij, reševalnih, vojaških in trgovskih. Številne ponesrečence so morali pobirati iz vode, ki ima le 12 stopinj Celzija.

Na stotine trajektnih povezav zagotavlja vsakodnevno povezave med Južno Korejo in otoki. Nesreče so redke, vendar je v nesreči trajekta, ki se je oktobra 1993 prevrnil na odprtem morju, umrlo 300 ljudi.