Novinarsko kariero je začel v beograjski Politiki

Novinarsko kariero je začel v beograjski Politiki, za katero je poročal iz tujine kar 25 let. Bil je dopisnik v Londonu, poročal je iz Grčije, Turčije, Cipra in Izraela. Bil je med desetimi jugoslovanskimi novinarji, ki so poročali o invaziji sovjetskih sil na Češkoslovaško. Iz Prage je poročal tudi za RTV Ljubljana, prav tako iz palače OZN v New Yorku, kjer je preživel 13 let.

V drugi polovici osemdesetih se je preselil v Ljubljano in po upokojitvi nadaljeval s komentiranjem svetovnih dogodkov. Pisal je za srbski Vreme, hrvaško Slobodno Dalmacijo, komentiral za Televizijo Slovenija in tednik Mladina.

Ena najprepoznavnejših osebnosti slovenskega novinarstva

Kot eno najprepoznavnejših osebnosti slovenskega novinarstva, ki je neizbrisno zaznamovala slovensko medijsko krajino, ga je za njegov novinarski prispevek k odprtemu, strpnemu in kulturnemu javnemu dialogu takratni predsednik republike Danilo Türk odlikoval z redom za zasluge.

Ob njegovi 90. obletnici je TV Slovenija predstavila dokumentarni film z naslovom 20. stoletje Jurija Gustinčiča. V spletni klepetalnici MMC, katere gost je bil ob tej priložnosti, pa je med drugim povedal, da sta mu med njegovim poročanjem največji izziv predstavljala dva dogodka, ki ju je pokrival na kraju samem - češka kriza in ruski napad na Češkoslovaško ter afera Watergate, ko je moral odstopiti ameriški predsednik Richard Nixon.