Kot je povedal predsednici senata Tanji Rot, naj bi bil njegov odvetnik Silvo Godič, a je ta sodišče obvestil, da za zdaj pooblastilo še ni veljavno. Težava naj bi bila menda tudi v plačilu, zato se je sodišče odločilo, da bo obdolženemu dodelilo odvetnika po uradni dolžnosti. Ker to po vsej verjetnosti, kljub zahtevam Žlendra, ne bo Godič, pač pa tisti, ki bo na vrsti po seznamu sodišča, se bo predobravnavni narok nadaljeval šele 20. maja, tako da bo imel odvetnik dovolj časa za pripravo obrambe.

Žlender naj bi sodeloval pri trikratnem umoru leta 1993 v Beogradu, a je bil nato ves čas nedosegljiv srbskim pravosodnim organom. Ko so ga policisti vendarle našli v Sloveniji, ga ta zaradi slovenskega državljanstva ni izročila Srbiji, zato je slednja na pobudo mariborskega tožilstva kazenski pregon odstopila Sloveniji. Julija lani je obtožnica po sodni preiskavi postala pravnomočna.

Tožilstvo je zoper v času dejanja 21-letnega osumljenca sicer zahtevalo pripor zaradi ponovitvene nevarnosti in begosumnosti, a preiskovalni sodnik s tem ni soglašal. Odločil se je, da zadošča, če se Žlender redno javlja na policijski postaji.

Žlender namerava zavrniti krivdo za očitana kazniva dejanja

Žlender, ki je po preložitvi današnjega predobravnavnega naroka medijem dal vedeti, da bo očitana kazniva dejanja v postopku najverjetneje zavrnil, naj bi zadnja leta živel v Bistrici ob Dravi, kjer so ga na podlagi tiralice srbskega Interpola mariborski policisti tudi aretirali.

Srbsko, zdaj pa tudi slovensko tožilstvo, ga bremenita, da je bil vpleten v umor, ki se je v srbski prestolnici zgodil oktobra leta 1993. V njem je Radovan Joksić do smrti ustrelil lastnika enega od butikov Nebojšo Salatića, njegovo partnerico Slavico Kovačević in njunega mladoletnega nečaka.

Kot je ob prijetju pisal časnik Večer, je policija motiv za trojni umor kakor tudi glavnega storilca in njegove pajdaše odkrila šele dve leti kasneje. Joksića so prijeli, ta pa je nato izdal še druge, ki naj bi pri dejanju sodelovali. Ko je na zatožno klop sedla četverica, razen Žlendra, je prvoobtoženi sodišču povedal, da je stanovanje podjetnika oropal prav s slednjim, s katerim naj bi sodelovala tudi pri nečednih poslih s preprodajo goriva.

Joksić je bil ta srbskem sodišču obtožen celo na smrtno kazen s streljanjem, a te niso izvršili, saj mu je srbsko sodišče sprva izrečeno kazen leta 2002, ko se je spremenila ustava, spremenilo v 40 let ječe, je še pisal Večer.