Tožilstvo je Vebru očitalo, da je leta 2008, ko je kot konzul služboval na slovenskem veleposlaništvu v Podgorici, državljanom, ki so zaprosili za vizume, te izdajal, čeprav prosilci niso predložili z zakonom predpisanih in zaradi tega obveznih sestavin prošnje. S tem jim je nezakonito omogočil vstop na schengensko območje.

Na slovenskem veleposlaništvu v Podgorici je zunanje ministrstvo takrat opravilo izredni nadzor. Na ministrstvu za zunanje zadeve so potrdili, da so bile pri delu veleposlaništva ugotovljene določene nepravilnosti, v interesu preiskave pa več podrobnosti takrat niso posredovali.

Na ministrstvu so na podlagi izsledkov nadzora zoper Vebra zaradi suma hujše kršitve pogodbenih ali drugih obveznosti iz delovnega razmerja sprožili delovnopravni postopek. Delovno razmerje na zunanjem ministrstvu mu je prenehalo, nekaj časa je bil zaposlen na policiji, kjer pa je po postopku za izredno odpoved delovnega razmerja tudi ostal brez službe.

Tožilstvo je po tem, ko je obtoženi priznal krivdo, sodišču predlagalo, naj mu ne izreče zaporne kazni, ampak sankcijo opozorilne narave. Menilo je, da bi bila kazen leta in pol s preizkusno dobo dveh let ravno pravšnja, Veber pa naj bi poravnal tudi stroške kazenskega postopka. Obramba se je s pogojno kaznijo strinjala, predlagala pa je nižjo kazen, saj si Veber ni pridobil nobene premoženjske koristi, poleg tega nikomur ni povzročil škode, še poroča Delo.