Po informacijah časnika so kriminalisti bili tudi pri Cestniku, sicer občinskem svetniku iz vrst SD. Cestnik sicer tudi danes telefonsko ni bil dosegljiv za izjave.

Na koprski policijski upravi so za STA potrdili, da so koprski kriminalisti v četrtek na podlagi odredbe Okrožnega sodišča v Kopru izvajali hišne preiskave na petih lokacijah na območju piranske občine, in sicer pri treh pravnih subjektih ter dveh fizičnih osebah. Preiskavo vodijo zoper tri osumljence zaradi utemeljenega razloga za sum storitve kaznivega dejanja zlorabe uradnega položaja ali uradnih pravic.

Kriminalisti so sicer po prijavi domnevnih nepravilnosti v zvezi s projektom postavitve brezplačnega brezžičnega internetnega omrežja že lani začeli preiskovati zadevo. Cestnik pa je za STA že tedaj poudaril, da so vse aktivnosti v zvezi s postavitvijo omrežja tekle v skladu z zakonodajo.

Nepravilnosti pri projektu brezžičnega interneta v občini Piran, katerega pogodbena vrednost je bila 50.000 evrov plus DDV, je sicer že lani pod drobnogled vzela protikorupcijska komisija. Ta je med drugim ugotovila, da je občina z brezplačnim prenosom 100-odstotnega lastniškega deleža v svojo last dobila novoustanovljeno podjetje Obalni tehnološki sklad brez premoženja, kupcev, tržnega deleža in skupaj z en dan prej imenovanim direktorjem Cestnikom, ki je hkrati piranski občinski svetnik. Cestnik je imel po navedbah komisije aktivno in ključno vlogo pri ustanavljanju podjetja ter pri brezplačnem prenosu 100-odstotnega deleža podjetja v občinsko last.

Piranski župan Peter Bossman je po oceni komisije zanemaril svojo odgovornost, ko ni odstopil od podpisa pogodbe o prevzemu podjetja in ni preveril vseh relevantnih dejstev, skupaj s predhodnim vrednotenjem in oceno pričakovanih stroškov za občino. Ravnanje občine oz. njenega župana Bossmana in občinskega svetnika Mitje Cestnika pa je v tem primeru bilo v nasprotju s pričakovano integriteto, kot je opredeljena v zakonu o integriteti in preprečevanju korupcije.