Postopek bodo končali brez sodišča

Tožilstvo je Kajdiževo ovadbo sprva zavrglo, a je ta s pomočjo odvetnika Benjamina Peternelja dosegel, da je višje sodišče dopustilo preiskavo zoper omenjena policista, nato pa je zoper njiju vložil obtožni predlog zaradi domnevne kršitve človeškega dostojanstva z zlorabo uradnega položaja ali uradnih pravic, poroča današnje Delo.

Kajdiž in obtožena policista pa so se zdaj dogovorili, da bodo postopek končali brez sodišča, zato je grosupeljsko okrajno sodišče, ki je zadevo obravnavalo, za prejšnji teden napovedano obravnavo preklicalo. Kajdiž je v skladu z dogovorom umaknil obtožni predlog, vsaka stranka pa bo pokrila svoje stroške, je za Delo potrdil odvetnik Peternelj. O umiku obtožnega predloga poročajo tudi Slovenske novice.

Zaradi poškodb po poravnavi dobil 6000 evrov

Kajdiž je sicer novembra 2011 zaradi poškodb, ki jih je dobil novembra 2006 med nemiri v Ambrusu, po poravnavi dobil 6000 evrov odškodnine. Kajdiž je Republiko Slovenijo oz. ministrstvo za notranje zadeve civilno tožil in zahteval 10.000 evrov odškodnine, saj je v nemirih med policijo in prebivalci Ambrusa, ki so nasprotovali vrnitvi romske družine Strojan iz Postojne, dobil poškodbe glave in mednožja.

Kajdiž je bil zaradi dogodkov v Ambrusu tudi med domačini, ki so bili obsojeni zaradi kaznivega dejanja preprečitve uradnega dejanja uradni osebi. Za to dejanje mu je višje sodišče decembra lani izreklo pogojno zaporno kazen petih mesecev s preizkusno dobo dveh let.