Poleg Primčevega zlata so Slovenci osvojili tudi tri srebrna odličja. Ana Jerman iz Tržiča, ki je kot predsednica združenja veteranov Slovenije tudi vodja reprezentance, je pozdravila vse poškodbe in v teku na 300 m z ovirami v kategoriji Ž-55 s časom 59,50 osvojila drugo mesto za Angležinjo Tony Wels. Srebrno odličje si je s 170 cm priskakal tudi Kranjčan Dušan Prezelj v kategoriji veteranov M-55, drugo mesto pa je zadnji dan prvenstva v isti kategoriji na 5000 m osvojil zamejski Slovenec iz Trsta Fabio Ruzzier (25:57,25).

V slovenski vrsti so se veselili še petih bronastih odličij, trem pa sreča ni bila naklonjena in so osvojili nehvaležna četrta mesta. Vsi trije so nastopili v skoku v višino: najstarejša je 70-letna Koprčanka Mira Puhar, Valter Moljk je pet let mlajši, najmlajša pa je 60-letna Marjeta Čad, ki je bila solidna tudi v suvanju krogle. Od nosilcev bronastih kolajn pa je najbolj presenetil 45-letni Mariborčan Božo Himelrajh, ki je na koncu osvojil tretje mesto na 100 m z osebnim rekordom 12,07. Solidno je na 10.000 m tekel Marjan Krempl, ki je bronasto odličje dosegel z izvrstnim finišem, tretja pa je bila na 10.000 m tudi najstarejša slovenska tekačica, 70-letna Kazimira Lužnik. Medtem ko bronasta kolajna ni presenečenje za skakalko v višino Stanko Prezelj, pa je presenetljiva uvrstitev na tretje mesto celjskega tekača čez ovire Marka Božička, ki je osvojil bronasto odličje na 400 m z ovirami z veteranskim državnim rekordom za kategorijo M-45 (60,70).