Detroit se ima za zmago zahvaliti Johanu Franznu, ki je poleg dveh golov prispeval še podajo. Franznov drugi gol na začetku druge tretjine je domačinom zagotovil vodstvo s kar 4:1, a je Colorado še pred koncem tega dela znižal zaostanek samo na gol razlike (4:3). Vratar Colorada Jose Theodore je moral v 16 strelih kar štirikrat po plošček za svoj hrbet, potem pa je srečanje predčasno zapustil, saj naj bi bil bolan, zato ga je trener napotil domov. V vratih ga je zamenjal Peter Budaj, ki je zaustavil vseh 20 strelov. Chris Osgood je v vratih Detroita ubranil 18 strelov. Vodstvo domačih je sicer v prvi tretjini zagotovil Paul Stastny, Henrik Zetterberg pa je minuto kasneje izenačil. Za domačine je zadel še Dan Cleary, medtem ko sta bila za Colorado uspešna tudi John-Michael Liles in Milan Hejduk.

Montrealu je prvo zmago v seriji, v finale konference bo napredovala tista ekipa, ki bo prva iztržila štiri zmage, zagotovil Tom Kostopoulos, ki je stvari na svoje mesto postavil v 48. sekundi podaljška. Kostopoulos je v mrežo spravil lasten odbiti plošček, vratar Martin Biron pa je bil ob njegovem drugem poskusu nemočen. Za vodstvo Philadelphie z 2:0 sta poskrbela R.J. Umberger in Jim Dowd, nato pa sta izenačila Andrej Kosticin in Aleks Kovalev. Joffrey Lupul je Philadelphio znova popeljal v vodstvo, a se Montreal ni predal. Kovalev je zadetek za izenačenje za gostitelje dosegel slabih 30 sekund pred koncem srečanja.