V tovrstnih razmerah je najtežje nogometašem, saj morajo po dolgem premoru spet preklopiti na iste obrate, kot so jih bili navajeni pred tem. Vprašanje je, kako se vsak posameznik odzove na tako neobičajne razmere, saj je v dogajanje vpletenih tako veliko število igralcev. Vsekakor je najpomembneje, da tovrstna prekinitev ni šla v škodo niti Sportingu niti Mariboru. V prvem polčasu so Portugalci zasluženo povedli z 2:0, potem ko je gol že od prve minute visel v zraku. Sporting je pokazal moč, ki smo jo spoznali že v Ljudskem vrtu. Gre za ekipo, ki je v tehničnem smislu morda celo sposobnejša od nekaterih najboljših klubov v Evropi. Takšen stil Mariboru ne ugaja, zato so imeli vijolični cel kup težav. Sporting ima pet ali šest razmeroma nizkih igralcev z zelo široko paleto tehničnega znanja. Domači so Mariborčane nadigrali z igro kratkih podaj, pritisk so vršili tudi po bokih, prva violina pa je bil kreativni Nani. Njegov gol za 2:0, ko je v dvajsetih sekundah pometel z mariborsko obrambo, je bil vrhunsko delo, a so vijolični ob izteku prvega dela še pravočasno znižali. To je bil zadetek upanja, aktiven izid pa je bil pred daljšo prekinitvijo in nadaljevanjem tekme boljši od umetniškega vtisa.

Maribor je v drugi polčas krenil pogumno, a ko je Sporting ujel ritem, smo gledali le še enosmeren promet proti gostujočim vratom. Pravzaprav je zmaga Portugalcev s 3:1 glede na igro ugoden izid za slovenske prvake. Zdaj Mariboru ostane še tekma proti Schalkeju, ki tako v domačem prvenstvu kot ligi prvakov ni v optimalni formi. Tu velja iskati priložnost za podaljšanje evropske sezone.

Sašo Udovič je nekdanji nogometaš in član zlate slovenske reprezentance.