Pri madridskem Realu so po razočaranju in drugem zaporednem porazu v finalu evrolige trdno odločeni, da rane zacelijo vsaj z naslovom španskega prvaka, a finale se ni začel po njihovih željah, saj je Barcelona dobila prvo tekmo. Odločitev o zmagovalcu napetega srečanja je padla šele v zadnji četrtini, ki so jo z 28:20 dobili gostje.

Pri Barceloni sta svoj delež k zmagi prispevala tudi slovenska košarkarja Boštjan Nachbar in Erazem Lorbek. Prvi je v dobrih 18 minutah dosegel kar 17 točk in bil ob Hrvatu Anteju Tomiću tudi prvi strelec ekipe, Lorbek pa je igral 11 minut in dosegel 5 točk, dobil pa je tudi 5 osebnih napak, tako da v zaključku tekme ni mogel igrati.

Prvak bo tista ekipa, ki bo prva zbrala tri zmage. Druga tekma bo jutri ob 21. uri, prav tako v Madridu.